Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Udawali Włochów by dotrzeć do Irlandii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Udawali Włochów by dotrzeć do Irlandii

P. Z.
13.03.2020

W Rzeszowie-Jasionce funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali dwóch Irakijczyków posługujących się fałszywymi dokumentami. Mężczyźni podający się za Włochów chcieli dotrzeć do Irlandii.

Zdarzenie miało miejsce w Międzynarodowym Porcie lotniczym w Rzeszowie-Jasionce.

Do odprawy na granicznej na rejs do Irlandii zgłosiło się dwóch mężczyzn w wieku 25 oraz 26 lat.  Podczas kontroli posłużyli się włoskimi dowodami osobistymi. Mundurowi z SG nabrali podejrzeń, że dokumenty są fałszywe. Cudzoziemcy usiłując potwierdzić obywatelstwo włoskie przedstawili prawa jazdy wydane rzekomo przez władze tego kraju. Wnikliwa analiza potwierdziła, że wszystkie okazane dokumenty były fałszywe.

Cudzoziemcy przyznali, że w rzeczywistości są obywatelami Iraku. W bagażach mieli paszporty wydane przez władze tego kraju. Mają prawo pobytu na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej jednak postanowili przeprowadzić się do Irlandii. Dokumenty kupili w Niemczech płacąc 150 euro za sztukę.

Mężczyźni przyznali się do przestępstwa i dobrowolnie poddali karze. Na jej poczet zabezpieczono pieniądze w kwocie po 4 tys. zł. Dalsze czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

  • ujawniony fałszywy dokument
    ujawniony fałszywy dokument
  • ujawniony fałszywy dokument
    ujawniony fałszywy dokument
do góry