Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Turcy zatrzymani na granicy państwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Turcy zatrzymani na granicy państwa

12.03.2020 P. Z.

W okolicach Hermanowic na Podkarpaciu Straż Graniczna zatrzymała czterech obywateli Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Ich celem były Niemcy, tymczasem zostali przekazani już ukraińskim służbom granicznym.

  • wieża obserwacyjna SG
    wieża obserwacyjna SG

Czterech mężczyzn w wieku od 27 do 36 lat zatrzymano wczoraj (11 marca) w okolicach Hermanowic (pow. przemyski).

Mężczyźni pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski i biegnąc kierowali się w głąb kraju. Całe zdarzenie było od początku monitorowane przez kamery zamontowane na wieży obserwacyjnej polskiej straży granicznej. Na miejsce szybko wysłano partole SG z placówki w Hermanowicach.

Cudzoziemcy posiadali przy sobie tureckie paszporty. Przyznali, że do Lwowa na Ukrainie dotarli drogą lotniczą, dalej do granicy taksówką. Środkami komunikacji publicznej chcieli dotrzeć do Niemiec.

Straż Graniczna skieruje w ich sprawie akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Mężczyźni zostali już przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Od początku 2020 roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali 21 imigrantów, którzy pieszo, nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych. Większość z nich to obywatele Turcji.

do góry