Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Kontrola sanitarna na granicy państwa (AKTUALIZACJA) - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrola sanitarna na granicy państwa (AKTUALIZACJA)

Elżbieta Pikor
13.03.2020

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, na wszystkich odcinkach polskiej granicy prowadzona jest kontrola sanitarna. Poddawane są jej osoby przyjeżdżające do Polski. Przygotuj się do podróży-pobierz i wypełnij formularz lokalizacyjny!

 
 
AKTUALIZACJA 13.03.2020 r. godz 7.00 - Na granicy ze Słowacją w Ożennej (pow. jasielski) oraz Radoszycach (pow. sanocki) uruchomiono kolejne punkty kontroli sanitarnej.
 
 
Kontrola sanitarna prowadzona jest wobec wszystkich osób przekraczających granicę do Polski.
 
Na Podkarpaciu kontrolą objęci są podróżni wjeżdżający przez drogowe, kolejowe oraz lotnicze przejścia graniczne.
 
Na byłym przejściu granicznym ze Słowacją w Barwinku funkcjonuje punkt kontroli sanitarnej, gdzie prowadzona jest kontrola osób podróżujących do Polski busami i autokarami.
 
W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizować będą służby sanitarne zgodnie z wytycznymi GIS.
 
Służby medyczne dokonują pomiaru temperatury, a funkcjonariusze Straży Granicznej pobierają formularze lokalizacyjne.

W celu maksymalnego skrócenia czasu kontroli, wszystkich podróżnych zachęcamy do pobrania i wypełnienia formularza przed zgłoszeniem się na przejście graniczne.

 

link do formularzy: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-dotyczacy-kontroli-sanitarnych-na-granicach

 

do góry