Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Mamy oko na przestępczość samochodową - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Mamy oko na przestępczość samochodową

Emilia Sidor
22.03.2023

Przestępczość samochodowa stanowi jedno z wyzwań z jakimi mierzą się funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Metody i praktyki nielegalnego pozyskiwania pojazdów ewoluują, zmienia się także zasięg tej nielegalnej działalności. Odpowiedzią jest krajowa i międzynarodowa współpraca służb.

Do kolejnych zatrzymań luksusowych samochodów pochodzących z przestępstwa doszło dzięki informacji od śledczych Straży Granicznej z Podkarpacia.

20 marca francuscy policjanci zatrzymali na terenie swojego kraju dwa luksusowe mercedesy AMG. Zatrzymanie kradzionych pojazdów było możliwe dzięki współpracy z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz stołecznymi policjantami z  Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową. Jak się okazało, samochody zostały utracone tydzień temu, a poszkodowanym jest firma leasingowa. Łączna wartość odzyskanych aut wynosi około 450 tys. zł.

Analogiczne zdarzenie miało miejsce 9 marca. Wówczas na terenie Francji zatrzymano mercedesa AMG o szacunkowej wartości  ponad 300 tys. zł. Mundurowi ustalili, że pojazd został przywłaszczony na szkodę firmy leasingowej działającej na terenie Polski. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Policji francuskiej.

  • Zatrzymany pojazd
    Zatrzymany pojazd
  • Zatrzymany pojazd
    Zatrzymany pojazd
  • Zatrzymany pojazd
    Zatrzymany pojazd
do góry