Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Turyści na granicy państwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Turyści na granicy państwa

30.06.2021 P.Z.

Strażnicy graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju ujawnili ślady wejścia na pas drogi granicznej. Szybko ustalili, że sprawcami wykroczenia byli turyści z Mazowsza przebywający w regionie na wakacyjnym wypoczynku.

  • selfie na granicy (fot. ilustracyjna BiOSG)
    selfie na granicy (fot. ilustracyjna BiOSG)

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (29 czerwca) na odcinku granicy za który odpowiadają funkcjonariusze SG z Horyńca Zdroju. Mundurowi kontrolujący granicę zauważyli ślady dwóch osób. W wyniku podjętych działań ustalili, że w rejonie przebywała wcześniej ośmioosobowa grupa turystów z woj. mazowieckiego. W godzinach popołudniowych wybrali się na spacer w rejon granicy. Dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat weszło na pas drogi granicznej i robiło sobie zdjęcia. Jak ustalili funkcjonariusze, młodzi turyści dłuższy okres czasu spacerowali po rejonie dobrze oznakowanym tablicami informującymi o zakazie wejścia na określony obszar.

W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali się do popełnienia wykroczenia (wejście na pas drogi granicznej) za co zostali ukarani grzywną po 200 złotych każdy. Mundurowi wyjaśnili turystom obowiązujące zasady poruszania się w rejonie granicy państwa.

W 2021 roku to już piąte tego typu zdarzenie w rejonie odpowiedzialności placówki SG w Horyńcu-Zdroju. W skali całego Bieszczadzkiego Oddziału SG było ich kilkanaście. Przypominamy, że na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz został wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19.10.2009r.

 

Informacje o zasadach obowiązujących wzdłuż podkarpackiego odcinka granicy państwowej (pas drogi granicznej). Dowiedz się więcej:  >>>>link<<<<

do góry