Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Drugi raz również się nie udało - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Drugi raz również się nie udało

15.09.2020 A.B.

14 września strażnicy graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymali dwóch imigrantów z Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę ukraińsko-polską. Jednego z nich funkcjonariusze BiOSG ujęli rok wcześniej podczas próby przekroczenia zielonej granicy.

  • Zatrzymani cudzoziemcy
    Zatrzymani cudzoziemcy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem. W przygranicznej miejscowości Dziewięcierz (powiat lubaczowski) funkcjonariusze SG zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się pieszo z kierunku granicy w głąb kraju. Podczas kontroli ustalili, że dwaj obywatele Turcji (37 i 23 lata) nie posiadają przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski. Przypuszczenia mundurowych co do nielegalnego przekroczenia granicy potwierdziło użycia psa tropiącego, który wskazał trasę przemarszu imigrantów. Na pasie granicznym odnaleziono również ślady butów cudzoziemców.

Mężczyźni posiadali przy sobie plecaki, tureckie dowody osobiste, telefony komórkowe i niewielką ilość pieniędzy. Ich celem była Europa Zachodnia. Jeden z nich rok wcześniej próbował nielegalnie przekroczyć zieloną granicę rowerem i aktualnie posiada już zakaz wjazdu na terytorium Schengen.    

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych cudzoziemcy zostaną przekazani ukraińskim służbom granicznym.

do góry