Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Dwa kradzione auta odzyskane na granicy państwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dwa kradzione auta odzyskane na granicy państwa

11.09.2020 A.B.

Na przejściach granicznych w Budomierzu i Medyce Straż Graniczna zatrzymała peugeota i volkswagena. Oba samochody były poszukiwane bazie SIS. Łączną wartość pojazdów oszacowano na ponad 50 tys. złotych.

  • Odzyskany Peugeot Expert
    Odzyskany Peugeot Expert

W środę (09.09) do kontroli na wyjazd z Polski na przejściu granicznym w Budomierzu zgłosił się 41-letni obywatel Ukrainy, kierowca peugeota. Podczas sprawdzenia pojazdu w międzynarodowych bazach poszukiwawczych okazało się, że Peugeot Expert (rok prod. 2010) został utracony w Portugalii. Kierowca oświadczył, że samochód został kupiony dwa lata wcześniej w jednym z komisów na Ukrainie. Szacowana wartość odzyskanego pojazdu to 22 tys. złotych.

Następnego dnia w Medyce został zatrzymany drugi kradziony samochód (Volkswagen Passat rok prod. 2012). Jego kierowcą był 30-letni obywatel Ukrainy, który „świeżo” kupionym autem chciał wyjechać z Polski. Podczas kontroli granicznej okazało się jednak, że pojazd wart 30 tys. złotych jest poszukiwany jest przez duńską policję.

W obu przypadkach cudzoziemców oraz skradzione samochody przekazano Policji.

W 2020 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali łącznie 40 utraconych pojazdów, których szacunkowa wartość wyniosła 1,8 mln złotych.

do góry