Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Aktualna sytuacja na podkarpackim odcinku granicy państwowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Aktualna sytuacja na podkarpackim odcinku granicy państwowej

P. Z.
23.02.2021

Strona słowacka poinformowała o możliwych utrudnieniach po przekroczeniu granicy polsko-słowackiej. Na granicy z Ukrainą kontrole graniczne dokonywane są w Budomierzu, Korczowej oraz w Medyce.

Na granicy wewnętrznej UE (na Podkarpaciu jest to granica z Republiką Słowacką) polska Straż Graniczna nie prowadzi kontroli granicznych.

Strona słowacka poinformowała, że od poniedziałku 15 lutego br. Policja Graniczna Słowacji będzie prowadzić wobec osób przyjeżdżających z Polski wzmożone kontrole pod kątem realizacji obowiązku przestrzegania kwarantanny. Zamknięte zostaną również szlaki komunikacyjne na granicy polsko-słowackiej:  Palota-Radoszyce, Nižná Polianka-Ożenna, Kurov-Muszynka, Čirč-Leluchów, Lesnica-Szczawnica, Lysá nad Dunajcom-Niedzica, Tatranská Javorina-Łysa Polana, Suchá Hora-Chochołów, Bobrov-Winiarczykówka, Novoť -Ujsoły. Strona słowacka poinformowała, że pozostałe szlaki komunikacyjne mogą także, w określonych godzinach, zostać wyłączone z ruchu. Powyższe działania związane są z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Aktualnie granicę z Ukrainą na Podkarpaciu można przekraczać w:
-  Korczowej (ruch osobowy oraz towarowy), 
-  Medyce (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy). Nadal nie kursują osobowe pociągi międzynarodowe z Ukrainy do Polski.
-  Budomierzu (ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 ton).
 
Nadal zamknięte jest przejście graniczne w Krościenku.
 
Na granicy z Ukrainą wciąż obowiązują ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski.
 
Kto może wjechać? Dowiedz się więcej:  >>>>link<<<<

Osoby, które poświadczą swój stan zdrowia negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2zwolnione są z obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy osoby.  Badanie musi być wykonane w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy, licząc od momentu uzyskania wyniku testu. Przedstawiony podczas kontroli wynik testu musi być wystawiony w języku polskim lub angielskim >>>>link do rozporządzenia<<<<.

 
 
 
Planując podróż zagraniczną należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim. Osoby wybierające się za granicę zachęcamy do zapoznania się z obostrzeniami w krajach tranzytowych i docelowych. Informacje dostępne są m.in. na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Szczegóły dostępne są po wybraniu nazwy kraju  >>>>LINK do strony internetowej MSZ<<<< 
 
Bezpośrednie przekierowanie do aktualnych Informacji publikowanych przez MSZ w zakresie wjazdu i pobytu na terytorium:

INFOLINIA – COVID-19 / Koronawirus

+ 48 22 500 40 00 (od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:15-16:15).

 

 

 

do góry