Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Zatrzymany Ukrainiec był poszukiwany czerwoną notą Interpolu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymany Ukrainiec był poszukiwany czerwoną notą Interpolu

12.11.2019 Elżbieta Pikor

12 listopada, funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali 49 – letniego obywatela Ukrainy, który był poszukiwany tzw. czerwoną notą Interpolu.

W trakcie odprawy paszportowej na wjazd z Ukrainy do Polski w przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze SG ujawnili, iż dane Ukraińca figurują w bazach poszukiwawczych Interpolu.

Z zawartych tam informacji wynikało, że 49-letni Ukrainiec od 5 lat był poszukiwany przez  amerykański wymiar sprawiedliwości tzw. czerwoną notą Interpolu. Jest podejrzewany o oszustwa i fałszerstwa związane m.in. z wyłudzaniem amerykańskich wiz.

Zgodnie z procedurą mężczyzna został zatrzymany i przekazany Policji. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

„Czerwona nota” Interpolu oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Od początku 2019 roku na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze SG zatrzymali już ponad 200 osób zastrzeżonych w krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

 

 

do góry