Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Obywatel Ukrainy usiłował przenieść… przez piesze przejście graniczne w Medyce drzwi i pokrywę bagażnika auta - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatel Ukrainy usiłował przenieść… przez piesze przejście graniczne w Medyce drzwi i pokrywę bagażnika auta

Elżbieta Pikor
02.04.2019

35-letni obywatel Ukrainy usiłował przenieść przez piesze przejście graniczne w Medyce podzespoły do samochodu osobowego marki Mercedes GLE 350. Okazało się, że pojazd z którego części pochodzą został skradziony w Wielkiej Brytanii i jest od roku poszukiwany w całej Europie.

Pod koniec marca, na pieszym przejściu granicznym w Medyce, na kierunku wyjściowym z Polski, 35-letni obywatel Ukrainy usiłował przenieść z Polski na Ukrainę drzwi i pokrywę bagażnika do samochodu marki Mercedes GLE 350.

Podzespoły samochodowe były zapakowane w papierowe pudła. Mężczyzna częściowo ciągnął je na wózku towarowym, a część niósł w rękach. Podczas kontroli granicznej podróżny twierdził, że jest to bezwartościowy złom, który kupił na autoszrocie.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że przenoszone części mogą pochodzić z przestępstwa funkcjonariusze SG we współdziałaniu z Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych  w Świecku sprawdzili ich dane identyfikacyjne. Okazało się, że pochodzą ze skradzionego w Wielkiej Brytanii mercedesa. Pojazd ten od roku był poszukiwany w całej Europie.

Na pieszym przejściu granicznym w Medyce, podobnie jak w przytoczonym przypadku, incydentalnie, ale jednak mają miejsce ujawnienia podzespołów pochodzących z przestępstwa.

W ubiegłym roku ob. Ukrainy usiłował przenieść przez piesze przejście w Medyce silnik pochodzący ze skradzionego pojazdu. Silnik ważył ok. pół tony. Mężczyzna próbował go wieźć na wózku towarowym.

Natomiast, do ciekawego zdarzenia doszło 8 lutego br. kiedy to funkcjonariusze SG zatrzymali młodego mężczyznę który przemieszczał się z Polski na Ukrainę  rowerem elektrycznym. Początkowo twierdził, że rower pożyczył od znajomych, a kiedy okazało się, że jednoślad figuruje w bazach jako kradziony, przyznał się do czynu. Wartość kradzionego roweru to 8 tys. zł.

Zatrzymane na granicy państwa pojazdy, przedmioty bądź rzeczy w stosunku do których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że pochodzą one z przestępstwa są przez Straż Graniczną przekazywane Policji, która ustala ich właścicieli i prowadzi dalsze czynności w sprawie.

 

 • Medyka - przejście piesze
  Medyka - przejście piesze
 • Kradziony rower elektryczny zatrzymany na przejściu granicznym
  Kradziony rower elektryczny zatrzymany na przejściu granicznym
 • Obywatel Ukrainy usiłował przenieść… przez piesze przejście graniczne w Medyce pokrywę bagażnika Mercedesa Obywatel Ukrainy usiłował przenieść… przez piesze przejście graniczne w Medyce pokrywę bagażnika Mercedesa
  Obywatel Ukrainy usiłował przenieść… przez piesze przejście graniczne w Medyce pokrywę bagażnika Mercedesa
 • Obywatel Ukrainy usiłował przenieść… przez piesze przejście graniczne w Medyce drzwi Mercedesa
  Obywatel Ukrainy usiłował przenieść… przez piesze przejście graniczne w Medyce drzwi Mercedesa
 • Medyka - przejście piesze
  Medyka - przejście piesze
do góry