Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Kontrola na parkingu w Medyce przyniosła rezultat; ujawniono poszukiwane silniki zaburtowe i ramę od kradzionego motocykla - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrola na parkingu w Medyce przyniosła rezultat; ujawniono poszukiwane silniki zaburtowe i ramę od kradzionego motocykla

29.03.2019 Elżbieta Pikor

Wspólny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji z Medyki ujawnił w rejonie przejścia granicznego w Medyce kradziony na zachodzie Europy sprzęt o wartości przekraczającej 50 tys. zł.

28 marca wspólny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej i Komisariatu Policji z Medyki prowadził działania w rejonie usytuowanego w pobliżu przejścia granicznego parkingu pojazdów.

W trakcie czynności służbowych, przy jednym z garaży funkcjonariusze ujawnili trzy silniki zaburtowe oraz ramę motocyklową. Już pierwsze oględziny dawały uzasadnione podejrzenie, iż przedmioty mogą pochodzić z przestępstwa. Potwierdziła to przeprowadzona przez strażników granicznych weryfikacja oznaczeń identyfikacyjnych zarówno w silnikach zaburtowych jak i na ramie motocykla.

Przedmioty figurowały w bazach poszukiwawczych jako skradzione, silniki w Norwegii, a motocykl do którego przynależała rama – w Niemczech.

W trakcie prowadzonych czynności nie ujawniono właściciela zatrzymanych przedmiotów.

Po sporządzeniu stosownej dokumentacji, trefne przedmioty przekazano funkcjonariuszom Policji z Medyki w celu prowadzenia dalszych czynności.

Szacunkowa wartość sprzętu to ponad 50 tys. zł.

 

do góry