Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Strażnicy graniczni wyciągnęli człowieka z płonącej ciężarówki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strażnicy graniczni wyciągnęli człowieka z płonącej ciężarówki

Emilia Sidor
23.11.2022

Funkcjonariusze SG z placówki w Sanoku uratowali poszkodowanych w wypadku. Jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia i udzielili niezbędnej pomocy.

Ogromny huk usłyszeli dzisiaj (23 listopada) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku. Patrol realizował zadania związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji w miejscowości Lipowica w powiecie krośnieńskim. Jak się okazało, na drodze krajowej doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Patrol natychmiast udał się na miejsce zdarzenia. Szybka reakcja zapobiegła tragedii.

Z jednej z ciężarówek wydobywał się już dym.  Mając na uwadze skalę zdarzenia, strażnicy graniczni ruszyli na pomoc kierowcom. Jeden z nich był uwięziony w kabinie. Mundurowi niezwłocznie pomogli mu w ewakuacji.

Poszkodowanym w wypadku był także drugi kierowca. Jemu funkcjonariusze Straży Granicznej również udzieli pierwszej pomocy. Sanoccy strażnicy graniczni zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zaopiekowali się poszkodowanymi do czasu przybycia służb ratowniczych.

  • Wypadek ciężarówek
    Wypadek ciężarówek
  • Wypadek ciężarówek
    Wypadek ciężarówek
  • Wypadek ciężarówek
    Wypadek ciężarówek
do góry