Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Zostaną przekazani na Ukrainę w ramach umowy o readmisji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zostaną przekazani na Ukrainę w ramach umowy o readmisji

19.11.2021 P. Z.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali czterech imigrantów, dwóch Turków i Tadżyków, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Mężczyźni chcieli dotrzeć do Niemiec.

  • Patrol SG na granicy (PSG w Horyńcu-Zdroju)
    Patrol SG na granicy (PSG w Horyńcu-Zdroju)
Pierwsze zdarzenie miało miejsce wczoraj (18 listopada) na odcinku polsko-ukraińskiej granicy, który ochrania placówka SG w Horyńcu-Zdroju. Patrol SG wylegitymował dwóch cudzoziemców. Jak ustalono, byli to dwaj obywatele Turcji w wieku 29 i 41 lat. Mieli przy sobie tureckie dowody osobiste i na ich podstawie legalnie dostali się na Ukrainę. Celem ich podróży miały być Niemcy.
Minionej nocy (19 listopada) w okolicach Siedlisk, strażnicy graniczni z placówki w Medyce patrolujący granicę z wykorzystaniem kamer termowizyjnych, zatrzymali dwóch obywateli Tadżykistanu. Mężczyźni w wieku 20 oraz 33 lat mieli przy sobie paszporty. Pod osłoną nocy chcieli przedostać się  w głąb Polski, a następnie dalej na Zachód Europy. 
Trwają czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.
Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 135 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.
do góry