Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Straż Graniczna i Policja zlikwidowała nielegalną fabrykę tytoniu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Straż Graniczna i Policja zlikwidowała nielegalną fabrykę tytoniu

25.10.2021

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego Oddziału SG podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami CBŚP udaremnili wprowadzenie do obrotu nielegalnego tytoniu o wartości przekraczającej 3 mln złotych. Zatrzymano czterech cudzoziemców.

Działania prowadzące do wykrycia gangu trudniącego się nielegalną produkcją tytoniu trwały około dwóch lat.

Podczas akcji zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 34 do 49 lat. Byli to trzej obywatele Ukrainy oraz Rosjanin narodowości czeczeńskiej. Nielegalny towar mundurowi odnaleźli w budynku gospodarczym na jednej z posesji w powiecie działdowskim, w województwie warmińsko-mazurskim.

Tytoń znajdował się w różnej fazie produkcji, a ostatecznie przeznaczony był do produkcji papierosów. W sumie zabezpieczono ponad cztery tony nielegalnego towaru oraz maszyny do jego krojenia.

Dodatkowo, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u jednego z zatrzymanych, mundurowi ujawnili prawie 50 gramów marihuany.

Wszystkim osobom postawiono zarzuty naruszenia przepisów karno-skarbowych. Grozi im za to wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.

Dalsze śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Działdowie.        

 
  • ujawniony tytoń
    ujawniony tytoń
  • ujawniony tytoń
    ujawniony tytoń
  • ujawniony tytoń
    ujawniony tytoń
do góry