Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Dla „selfie” nielegalnie przekroczyli granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dla „selfie” nielegalnie przekroczyli granicę

18.10.2021

Strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach złapali na gorącym uczynku trzy młode osoby, które robiły sobie zdjęcia przy ukraińskim słupku granicznym. Lekkomyślność skończyła się mandatem.

  • fot. ilustracyjna
    fot. ilustracyjna

W niedzielę (17 października) funkcjonariusze SG z Hermanowic zaobserwowali, jak troje osób nielegalnie przekroczyło granicę państwa nieopodal cmentarza w m. Rożubowice. Na miejscu okazało się, że  to młodzi turyści z Podkarpacia w wieku 23, 19 i 12 lat. Cała trójka nielegalnie weszła na terytorium Ukrainy, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Za nielegalne przekroczenie granicy, dwoje pełnoletnich turystów zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości po 500 złotych każdy.

 

Straż Graniczna przypomina, że należy stosować się do znaków umieszczonych na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy.

Zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego wejście na pas drogi granicznej (pas drogi granicznej) z wyłączeniem oznakowanych szlaków turystycznych jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny do 500 złotych. Dodatkowo karalne jest przekroczenie granicy państwowej w miejscu niedozwolonym. Grozi za to mandat do 500 złotych lub w określonych przypadkach konsekwencje karne.

do góry