Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Strażnicy graniczni z Medyki odzyskali dwa skradzione auta - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strażnicy graniczni z Medyki odzyskali dwa skradzione auta

A.B
21.07.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali dwa pojazdy pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości 90 tys. złotych.

Wczoraj (20 lipca) na przejściu granicznym w Medyce do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się 48-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna na lawecie przewoził skradzione auto. Samochód marki Suzuki Vitara o wartości 35 tys. złotych został skradziony w Niemczech i był poszukiwany przez INTERPOL i europejskie organy ścigania.

Drugi pojazd odzyskano tego samego dnia w miejscowości Zaklików (pow. stalowowolski), podczas wspólnych działań funkcjonariuszy Staży Granicznej i Policji z Rzeszowa.  Był to Jeep Renegade, w którym bezprawnie zmieniono numer VIN. Pojazd o szacunkowej wartości 55 tys. złotych został zatrzymany, a dalsze postępowanie w sprawie prowadzi policja.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 31 pojazdów pochodzących z przestępstwa o łącznej szacunkowej wartość 2,2 mln złotych.

  • Zatrzymany pojazd Suzuki Vitara
    Zatrzymany pojazd Suzuki Vitara
  • Zatrzymany Jeep Renegade
    Zatrzymany Jeep Renegade
do góry