Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Korczowa: na granicy zatrzymano trzy luksusowe auta - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Korczowa: na granicy zatrzymano trzy luksusowe auta

A.B
12.07.2021

W miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali trzy samochody pochodzące z kradzieży. Szacowana wartości pojazdów to 350 tys. złotych.

W piątek (10.07) na przejściu granicznym w Korczowej na wyjazd z Polski doszło do pierwszego zatrzymania. 41-letni obywatel Ukrainy podróżował samochodem marki BMW, w którym numery identyfikacyjne pojazdu zostały bezprawnie zmienione. Po dokładnych oględzinach oraz po konsultacji z Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono prawdziwy numer VIN. Okazało się, że auto zostało skradziony we Włoszech, a jego szacunkowa wartość to 60 tys. złotych. Pojazd przekazano Policji.

Następnego dnia w sobotę do odprawy granicznej na wyjazd z Polski zgłosił się 63-letni obywatel Hiszpanii, który jechał samochodem marki BMW. Podczas weryfikacji funkcjonariusze ustalili, że pojazd od ponad roku figuruje w międzynarodowych bazach danych jako utracony na terytorium Andory. Po wykonaniu niezbędnych czynności kierowcę wraz pojazdem o wartości 120 tys. złotych przekazano Policji.

Kilka godzin później strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali trzeci samochód. Tym razem był to luksusowy Jaguar F-PACE z 2018 roku, którym 68-letni obywatel Belgii próbował udać się na Ukrainę. W wyniku kontroli legalności pojazdu ustalono, że pole numerowe VIN oraz tabliczka znamionowa zostały przerobione. Kierowcę przesłuchano w charakterze świadka, a samochód został zatrzymany i skierowany do dalszej ekspertyzy. Szacunkowa wartość pojazdu to 170 tys. złotych.

 

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali łącznie 28 pojazdów o szacunkowej wartości ponad 2 mln. złotych.

  • BMW utracone we Włoszech
    BMW utracone we Włoszech
  • BMW utracone na terytorium Andory
    BMW utracone na terytorium Andory
  • zatrzymany Jaguar F-PACE
    zatrzymany Jaguar F-PACE
do góry