Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Siedmiu nielegalnych migrantów z Afryki oraz organizatorów ich przerzutu zatrzymano w Bieszczadach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Siedmiu nielegalnych migrantów z Afryki oraz organizatorów ich przerzutu zatrzymano w Bieszczadach

A.B
09.07.2021

W rejonie bieszczadzkiej miejscowości Bereżki funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dziewięciu mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Jak się potem okazało dwóch z nich to organizatorzy przerzutu.

Do zatrzymania doszło w Bereżkach (pow. bieszczadzki). Patrol straży granicznej z Ustrzyk Górnych, na początku zaobserwował jedną podejrzanie zachowującą się osobę. Był to 29-letni obywatel Ukrainy, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Podczas przeszukania pobliskiego terenu, okazało się, że w pobliżu ukryło się siedmiu mężczyzn o ciemnej karnacji oraz jeszcze jeden 23-letni obywatel Ukrainy.

W trakcie wyjaśnień zatrzymani przyznali, że są obywatelami Somalii (w wieku 16-23 lat) i nielegalnie przekroczyli zieloną granice z Ukrainy do Polski. Wcześniej, również nielegalnie przedostali się na Ukrainę z Turcji. Ich celem podróży miały być kraje Europu Zachodniej, gdzie chcieli się osiedlić.

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy we współdziałaniu z innymi osobami. Dodatkowo, dwaj Ukraińcy usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnej migracji i dobrowolnie poddali się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

W ramach umowy o readmisji wszyscy zatrzymani zostali przekazani stronie ukraińskiej.

W 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 102 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją. W większości byli to obywatele Afganistanu, Syrii oraz Turcji.

 

  • Zatrzymani imigranci
    Zatrzymani imigranci
  • Zatrzymani imigranci
    Zatrzymani imigranci
  • Zatrzymani imigranci
    Zatrzymani imigranci
do góry