Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Przestępcy poszukiwani w kilkudziesięciu krajach świata zatrzymani na podkarpackiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przestępcy poszukiwani w kilkudziesięciu krajach świata zatrzymani na podkarpackiej granicy

07.04.2021 P. Z.

Na przejściach granicznych w Korczowej oraz w Budomierzu Straż Graniczna zatrzymała dwóch mężczyzn poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania oraz czerwonymi notami Interpolu. Po zakończeniu procedur ekstradycyjnych przestępcy trafią przed rumuński oraz francuski wymiar sprawiedliwości.

  • zatrzymanie przestępcy (fot. ilustracyjna)
    zatrzymanie przestępcy (fot. ilustracyjna)
Pierwszego z mężczyzn zatrzymano 3 kwietnia na przejściu granicznym w Korczowej.  W trakcie kontroli 31-letniego Ukraińca wjeżdżającego do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalił, że cudzoziemiec jest w zainteresowaniu rumuńskiego wymiaru sprawiedliwości.  Jest podejrzany o nielegalne przekroczenie granicy, przemyt papierosów oraz udział z zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi mu nawet 15 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
 
Z kolei minionej nocy 6/7 kwietnia w Budomierzu, mundurowi z SG zatrzymali innego obywatela Ukrainy. 57-letni mężczyzna jest poszukiwany przez francuskie służby, które również wydały za nim ENA oraz czerwoną notę poszukiwawczą Interpolu. Cudzoziemiec jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej przerzucającej nielegalnych migrantów z Francji do Wielkiej Brytanii i organizującej pobyt. Mężczyźnie grozi do 3 lata pozbawienia wolności.  Decyzję w jego sprawie podejmie sąd.
do góry