Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Potrącił i uciekł z miejsca wypadku. Wpadł w Budomierzu! - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Potrącił i uciekł z miejsca wypadku. Wpadł w Budomierzu!

20.08.2020 P. Z.

Na przejściu granicznym w Budomierzu Straż Graniczna zatrzymała cudzoziemca usiłującego wyjechać z Polski. Strażnicy Graniczni ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości. Spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i uciekł z miejsca zdarzenia.

  • zatrzymanie osoby
    zatrzymanie osoby

28-letniego obywatela Ukrainy zatrzymano dzisiaj rano (20 sierpnia) w trakcie kontroli pasażerów autokaru wyjeżdzającego z Polski przez przejście graniczne w Budomierzu.

Funkcjonariusz SG sprawdzający dane mężczyzny w krajowych i międzynarodowych bazach policyjnych ustalił, że cudzoziemiec jest w zainteresowaniu polskich służb. Poszukiwania mają związek ze zdarzeniem sprzed dwóch dni. Mężczyzna pracujący w Polsce jako kierowca taksówki potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Ostatecznie osoba poszkodowana zmarła.

Obywatel Ukrainy wiedział, że jest poszukiwany. W trakcie zatrzymania nie sprawiał problemów. Został już przekazany w ręce Policji.

Od początku 2020 roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali 200 osób poszukiwanych przez polskie oraz zagraniczne służby.   

do góry