Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Zatrzymano pijanego kierowcę: wzorowe działanie strażniczki granicznej z Medyki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano pijanego kierowcę: wzorowe działanie strażniczki granicznej z Medyki

05.08.2020 A.B.

Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszki Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej został zatrzymany pijany 30-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

We wtorek (04.08) funkcjonariuszka z placówki SG w Medyce wracając po służbie do domu,  zauważyła dziwnie poruszające się auto. Kierowca nissana jechał w stronę ulicy Krakowskiej w Przemyślu, wykonując niebezpieczne manewry.

Gdy samochód zatrzymał się na światłach, zaniepokojona strażniczka graniczna podeszła do kierowcy, aby sprawdzić czy dobrze się czuje. Od mężczyzny wyczuła alkohol i próbowała uniemożliwić mu dalszą jazdę. Wówczas kierowca gwałtownie dodał gazu, potrącił funkcjonariuszkę i odjechał z miejsca zdarzenia.

Mimo poniesionych obrażeń strażniczka wsiadła do samochodu i jechała za terenowym nissanem informując o całym zdarzeniu funkcjonariuszy Policji, aż do momentu jego zatrzymania.  30-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został ujęty w miejscowości Maćkowice przez policjantów przemyskiej drogówki. Miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

do góry