Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Na granicy zatrzymano auta warte 120 tys. złotych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na granicy zatrzymano auta warte 120 tys. złotych

P. Z.
04.11.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej udaremnili wywóz na Ukrainę dwóch skradzionych busów. Auta skradzione we Włoszech i Anglii były poszukiwane w kilkudziesięciu krajach, m.in. przez Interpol.

Pojazdy zatrzymano w nocy z soboty na niedzielę (2/3 listopada) w trakcie kontroli na wyjazd z Polski, na przejściu granicznym w Korczowej.

Kierowcą pierwszego z busów marki Mercedes Sprinter był 30-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze SG kontrolujący auto zwrócili uwagę na różnice w danych numeru VIN oraz numerach skrzyni biegów i silnika. Dalsze sprawdzenia dokonanie w oparciu o międzynarodową wymianę informacji prowadzoną przez służby potwierdziły, że większość podzespołów w pojeździe pochodzi z busa skradzionego we Włoszech. Wartość auta oszacowano na 50 tys. złotych.

Niespełna dwie godziny później do odprawy zgłosił się 37-letni obywatel Rumunii, również kierowca sprintera. Podobnie i w tym przypadku stwierdzono nieścisłości w numerach podzespołów. Szczegółowe sprawdzenia potwierdziły, że m.in. skrzynia biegów pochodzi z auta skradzionego w Anglii. Wartość pojazdu oszacowano na 70 tys. złotych. 

Oba pojazdy zatrzymano i przekazano Policji.

W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 109 skradzionych pojazdów wartych ponad 6 mln złotych.

  • zatrzymany pojazd
    zatrzymany pojazd
  • zatrzymany pojazd
    zatrzymany pojazd
do góry