Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Plan nie wypalił! Dwaj Turcy wrócili na Ukrainę. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Plan nie wypalił! Dwaj Turcy wrócili na Ukrainę.

03.10.2019 P. Z.

Partol SG z Korczowej zatrzymał obywatela Turcji, który pieszo przekroczył granicę z Ukrainy. W tym samym czasie na przejściu graniczymy do kontroli zgłosił się jego brat. Planowali dotrzeć do Francji, tymczasem są już z powrotem na Ukrainie.

  • przekazanie cudzoziemca na Ukrainę
    przekazanie cudzoziemca na Ukrainę

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (2 października) na odcinku granicy za który odpowiada placówka SG w Korczowej.

Ukraińscy pogranicznicy poinformowali polską Straż Graniczną o podejrzanej osobie która zmierza w kierunku granicy z Polską.

Funkcjonariusze SG z Korczowej natychmiast zorganizowali zasadzkę i już po kilkunastu minutach w zakrzaczeniach ujęli mężczyznę. To 35-letni obywatel Turcji. Miał przy sobie paszport wydany przez władze tego kraju.

Niemalże w tym samym czasie na przejście graniczne w Korczowej zgłosił się na wjazd do Polski inny obywatel Turcji, jak się okazało brat zatrzymanego. Mężczyzna przedstawił turecki paszport oraz nieważny już francuski tytuł pobytowy.

Obywatel Turcji który usiłował przekroczyć granicę przez przejście graniczne przyznał, że zamierzał odebrać brata po polskiej stronie granicy. Cudzoziemcy planowali dotrzeć do Francji gdzie mieszka ich rodzina. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi i skierowani z powrotem na Ukrainę.

W bieżącym roku na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą oraz Słowacją funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już łącznie 110 nielegalnych imigrantów, który przekroczyli granicę w celach migracyjnych. Najczęściej ich krajami docelowymi była Francja oraz Niemcy. W większości byli to obywatele Afganistanu, Iraku oraz Turcji.

do góry