Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej W Korczowej zatrzymano samochody z podrobionymi numerami identyfikacyjnymi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

W Korczowej zatrzymano samochody z podrobionymi numerami identyfikacyjnymi

26.07.2019 Elżbieta Pikor

Funkcjonariusze SG z drogowego przejścia granicznego w Korczowej udaremnili kolejne próby wywozu skradzionych pojazdów. Oba zatrzymane na granicy samochody miały przerobione numery identyfikacyjne.

25 lipca, około południa na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano samochód osobowy marki MERCEDES model  SPRINTER CDI. Pojazdem na ukraińskich numerach rejestracyjnych kierował 38-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli szczegółowej pojazdu stwierdzono ingerencję osób nieuprawnionych w pole numerowe nadwozia.  Szacunkowa wartość mercedesa to 25 tys. zł

Kilka godzin później, na tym samym przejściu granicznym zatrzymano Volkswagena LT35, na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 20-letni  ob. Ukrainy. W trakcie sprawdzeń numeru identyfikacyjnego okazało się, że element konstrukcyjny na którym naniesione jest pole numerowe VIN został zamieniony i przeniesiony z innego pojazdu.

Zgodnie z procedurą, kierowcy oraz zatrzymane pojazdy zostały przekazane Policji w Radymnie.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zatrzymali około 80 sztuk utraconych pojazdów, w tym osobówki, ciężarówki, naczepy i motocykle. Zabezpieczono również ponad tysiąc części i podzespołów pochodzących z pojazdów skradzionych na terenie państw Unii Europejskiej.

do góry