Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Bieszczadzki Oddział SG w prestiżowym gronie wyróżnionych przez Prezydenta RP - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Bieszczadzki Oddział SG w prestiżowym gronie wyróżnionych przez Prezydenta RP

Piotr Zakielarz
02.05.2019

Dzisiaj w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda przekazał w darze Bieszczadzkiemu Oddziałowi SG Flagę Rzeczpospolitej Polskiej. Wyróżnienie jest wyrazem uznania za pełną poświęcenia służbę i pracę, a także za działalność społeczną funkcjonariuszy i pracowników oddziału.

Państwowe uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za granicą odbyły się na dziedzińcu Belwederu w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, Parlamentu RP, instytucji centralnych, władz wojskowych, administracyjnych i samorządowych, duchowieństwa, korpusu dyplomatycznego, organizacji pozarządowych, środowisk kombatanckich, młodzieży szkolnej i akademickiej oraz zaproszonych gości.

W imieniu Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy flagę państwową odebrał Komendant płk SG Robert Rogoz.

W liście do funkcjonariuszy oraz pracowników Bieszczadzkiego Oddziału Prezydent RP napisał: „Eksponujcie ją Państwo z dumą i radością – jako manifestację oddania Polsce i wyraz naszej tożsamości. Jako symbol wspaniałego dorobku naszego narodu, który możemy rozwijać dzięki twórczemu pielęgnowaniu tradycji, kreatywności i fachowej wiedzy”

Prezydent dodał: ” Niech stanowi inspirację do służby Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi…”.

 

 

  • BiOSG wyróżniowy flagą państwową zdj.: KPRP
    BiOSG wyróżniowy flagą państwową zdj.: KPRP
  • BiOSG wyróżniowy flagą państwową
    BiOSG wyróżniowy flagą państwową
  • BiOSG wyróżniowy flagą państwową zdj.: KPRP
    BiOSG wyróżniowy flagą państwową zdj.: KPRP
do góry