Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Zatrzymano nielegalnych imigrantów oraz dwóch organizatorów przerzutu przez granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano nielegalnych imigrantów oraz dwóch organizatorów przerzutu przez granicę

08.04.2019 Elżbieta Pikor

Dwaj mężczyźni którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy to obywatel Turcji oraz Bośni i Hercegowiny. Dzięki szybkim działaniom podjętym przez strażników granicznych ujęto również dwóch Turków – organizatorów nielegalnej wyprawy.

3 kwietnia ok. 19.30 patrol Straży Granicznej z Krościenka zatrzymał w okolicach Bandrowa Narodowego (pow. bieszczadzki) dwóch mężczyzn w wieku 47 oraz 63 lat. Jak ustalono, jeden to obywatele Turcji, a drugi Bośni i Hercegowiny. Mężczyźni przyznali się do nielegalnego przekroczenia tzw. zielonej granicy państwa. Nie posiadali przy sobie pieniędzy ani dokumentów.

W tym samym czasie, inny patrol SG w rejonie stacji paliw w Ustrzykach Dolnych, zatrzymał  dwóch ob. Turcji (34 i 54 l.), którzy jak się okazało, przyjechali samochodem po odbiór imigrantów. Z ich dokumentów pobytowych wynikało, iż przebywają w UE legalnie. W trakcie czynności procesowych Turcy przyznali się do organizowania przerzutu. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowego w Lesku zostali ukarani mandatami, każdy po 800 złotych i wrócili do miejsca swego pobytu na terenie Niemiec.

W stosunku do nielegalnych imigrantów: jeden z nich, obywatel Turcji, w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami, pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Lesku. Drugi, ob. Bośni i Hercegowiny wrócił z powrotem na Ukrainę.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 46 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy. Wszyscy ujawnieni imigranci mieli zamiar przedostać się na zachód Europy w celach migracyjnych.

 

do góry