Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Siłowe przekroczenie granicy przy użyciu pojazdu na przejściu granicznym w Korczowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Siłowe przekroczenie granicy przy użyciu pojazdu na przejściu granicznym w Korczowej

05.09.2018 Elżbieta Pikor

5 września na przejściu granicznym w Korczowej doszło do siłowego przekroczenia granicy z Polski na Ukrainę pojazdem osobowym.

  • przejscie graniczne w Korczowej
    przejscie graniczne w Korczowej

Do zdarzenia doszło (5 września) na drogowym przejściu granicznym w Korczowej.

Funkcjonariusze zaobserwowali pojazd osobowy m-ki Renault Laguna jak z impetem wjeżdża na nieczynną platformę autostradową, a następnie taranując separatory, barierki i szlaban przekracza granicę na Ukrainę.

Następnie, pojazd ten zawrócił i zaczął uciekać z powrotem w stronę Polski.

Funkcjonariusze SG bezzwłocznie wszczęli akcję poszukiwawczą i powiadomili współdziałające służby.

W wyniku podjętych działań, zlokalizowano poszukiwany pojazd (okolice miejscowości  Korczowa),  który uciekał autostradą A4.

Funkcjonariusze SG podjęli najpierw próbę zatrzymania pojazdu wydając stosowne sygnały, ale ze względu na brak reakcji kierowcy, oddano kilka strzałów ostrzegawczych. Kierujący pojazdem w dalszym ciągu nie reagował, ale przyspieszył i wjechał z dużą prędkością na przejście graniczne w Korczowej. Kolejno, pokonując zabezpieczenia, ominął polską kontrolę graniczną i siłowo wyjechał na Ukrainę.

Ukraińskie służby graniczne przekazały informację o zatrzymaniu tego pojazdu i kierowcy.

Aktualnie, pojazd i osoba znajdują się na Ukrainie. Polskie służby graniczne są w stałym kontakcie ze swoimi ukraińskimi odpowiednikami.

 

 

do góry