Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Szybka i sprawna współpraca między służbami doprowadziła do zatrzymania złodzieja - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szybka i sprawna współpraca między służbami doprowadziła do zatrzymania złodzieja

08.06.2018 P. Z.

Efektywna współpraca Straży Granicznej i Policji doprowadziła do zatrzymania obywatela Ukrainy, który ukradł 10 tys. złotych, a następnie próbował zbiec na Ukrainę. Został zatrzymany na przejściu granicznym w Korczowej, kilkanaście godzin po dokonaniu przestępstwa.

  • kontrola graniczna autobusów na przejściu w Korczowej
    kontrola graniczna autobusów na przejściu w Korczowej

6 czerwca do Komendy Policji w Międzyrzeczu (woj. Lubuskie) zgłosił się obywatel Ukrainy informując, że został okradziony przez swojego rodaka ze wszystkich posiadanych środków finansowych. W związku z podejrzeniem, że domniemany sprawca może udawać się na Ukrainę, policjanci kryminalni natychmiast przekazali informację do Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim, skąd niezwłocznie poinformowano Bieszczadzki Oddział SG. Funkcjonariusze szybko ustalili, że 49-letni mężczyna jest pasażerem  autobusu kursowego jadącego z Polski na Ukrainę. Został zatrzymany w trakcie odprawy granicznej na przejściu granicznym w Korczowej. Był całkowicie zaskoczony.

Zgodnie z procedura, po sporządzeniu dokumentacji został przekazany funkcjonariuszom Policji z Komisariatu w Radymnie. Usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa.

do góry