Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski

Elżbieta Pikor
28.05.2018

Funkcjonariusze z Placówki SG w Ustrzykach Górnych zatrzymali ośmiu nielegalnych imigrantów z Wietnamu. Za udzielenie im pomocy poprzez usiłowanie przewiezienia w głąb kraju, zatrzymano dodatkowo czterech obywateli Uzbekistanu.

25 maja, tuż po północy, patrol funkcjonariuszy SG pełniących służbę w bieszczadzkiej miejscowości  Brzegi Górne zatrzymał do kontroli trzy pojazdy na czeskich numerach rejestracyjnych. Kierowcy, ob. Uzbekistanu, okazali czeskie i polskie karty pobytowe.

Wkrótce, okazało się, że w pojazdach przewożeni są nielegalni imigranci, 5 kobiet i 3 mężczyzn. W jednym z pojazdów ustalono kolejnego rodaka kierowców, który najprawdopodobniej miał stanowić wsparcie jako dodatkowy kierowca.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że cudzoziemcy to obywatele Wietnamu w wieku od 17 do 30 lat. Z Ukrainy do Polski przedostali się idąc pieszo. Następnie, wsiedli do oczekujących nieopodal granicy pojazdów. Nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów ani pieniędzy. Wyjaśnili, że za przerzut do Europy zapłacili po 22 tys. USD będąc jeszce w kraju swojego pochodzenia.

Celem ich podróży miały być kraje Europy Zachodniej.

W ramach readmisji, imigranci zostali przekazani stronie ukraińskiej, natomiast wobec zatrzymanych kierowców, obywateli Uzbekistanu, Sąd Rejonowy w Lesku orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

 

  • spotkanie graniczne dot. miejsca przekroczenia granicy
    spotkanie graniczne dot. miejsca przekroczenia granicy
  • nielegalne przekroczenie granicy
    nielegalne przekroczenie granicy
  • Placówka SG w Ustrzykach Górnych
    Placówka SG w Ustrzykach Górnych
do góry