Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Na ręce Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG wpłynęły podziękowania za szlachetną postawę podległych mu funkcjonariuszy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na ręce Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG wpłynęły podziękowania za szlachetną postawę podległych mu funkcjonariuszy

10.08.2017 Elżbieta Pikor

  • Bieszczadzki Oddział SG
    Bieszczadzki Oddział SG

Kilka dni temu, na ręce Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG płk. SG Roberta Rogoza wpłynęły podziękowania dla czterech funkcjonariuszy z Korczowej - od kobiety poszkodowanej w kolizji drogowej.

Kobieta opisuje, jak ważna dla niej była postawa czterech młodych mężczyzn, którzy jako jedyni zatrzymali się w miejscu wypadku i udzielili jej pierwszej pomocy.

 „Była to ogromnie stresująca sytuacja. Spod maski silnika  unosił się dym, istniało ryzyko powstania pożaru. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali źródło zadymienia i ugasili je. Następnie, powiadomili służby ratunkowe i pomoc drogową. Również, miejsce gdzie doszło do zdarzenia: rejon węzła zjazdowego z autostrady A4 w kierunku m. Korczowa, stwarzał potencjalne niebezpieczeństwo dla innych kierujących. Nie bez znaczenia było także ich wsparcie psychiczne….”

Tak godną naśladowania postawą wykazali się funkcjonariusze wracających z nocnej służby na przejściu granicznym w Korczowej: plut SG Patryk PIĘKNIK, plut SG Piotr ŚWIST, plut SG Franciszek BEDNARZ oraz plut SG Jakub WICIEJOWSKI.

Komendant BiOSG docenił szlachetną i godną naśladowania postawę funkcjonariuszy i każdemu nich przyznał nagrodę pieniężną.

 

do góry