Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Ponad 1,5 tysiąca litrów wina bez znaków skarbowych akcyzy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ponad 1,5 tysiąca litrów wina bez znaków skarbowych akcyzy

A.M.
08.08.2017

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce działając wspólnie z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego ujawnili w poniedziałek 7 sierpnia, 1 575 litrów wina bez polskich skarbowych znaków akcyzy.

Funkcjonariusze obu służb kontrolując okolice przygranicznego parkingu w Medyce zauważyli trzech mężczyzn, którzy rozładowywali busa marki Renault. Okazało się, że w pojeździe znajdowało się 2 100 butelek wina - każda o pojemności 0,75 l. Wartość zatrzymanego towaru to 52,5 tysiąca złotych. Do posiadania nielegalnego alkoholu przyznał się 31 – letni obywatel Ukrainy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS.

Od początku tego roku funkcjonariusze BiOSG ujawnili już ponad 20 tys. litrów różnego rodzaju alkoholu bez polskich skarbowych znaków akcyzy o łącznej wartości prawie 316 tys. złotych. Do największego zatrzymania doszło w marcu tego roku, kiedy to  funkcjonariusze zabezpieczyli w jednym z magazynów na terenie Przemyśla ponad 14 tys. litrów wina nielegalnie przewiezionego z Włoch do Polski.

 

 

  • 2100 butelek wina zabezpieczyli funkcjonariusze SG i KAS
    2100 butelek wina zabezpieczyli funkcjonariusze SG i KAS
  • 2100 butelek wina zabezpieczyli funkcjonariusze SG i KAS
    2100 butelek wina zabezpieczyli funkcjonariusze SG i KAS
do góry