Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Komunikat - utrudnienia w przekraczaniu granicy państwowej na Podkarpaciu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Komunikat - utrudnienia w przekraczaniu granicy państwowej na Podkarpaciu

04.07.2016 Elżbieta Pikor

Na podkarpackich przejściach granicznych w Korczowej i Medyce są utrudnienia w przekraczaniu granicy państwowej.

Dzisiaj (4 lipca), od godzin południowych, po stronie ukraińskiej blokowana jest droga dojazdowa do przejścia granicznego Medyka – Szeginie i Korczowa – Krakowiec.

Kierowcy z Podkarpacia chcący podróżować na Ukrainę winni kierować się na przejście graniczne Budomierz-Hruszew albo Krościenko- Smolnica.

Zarówno w Krościenku jak i Budomierzu mogą być odprawiane samochody osobowe i autobusy. W Krościenku również samochody ciężarowe do 7,5 tony, a w Budomierzu do 3,5 t.

Z informacji od służb granicznych Ukrainy wynika, że blokady mają związek najprawdopodobniej z zawieszeniem małego ruchu granicznego (MRG), który na granicy polsko-ukraińskiej funkcjonował od 2009 r.

Od 4 lipca do odwołania, mieszkańcy strefy przygranicznej Ukrainy nie mogą jak dotychczas przekraczać granicy w oparciu o karty MRG, a jedynie na ważny paszport z wizą.

Czasowe zawieszenie MRG ma związek z organizacją w Warszawie w dniach 8-9 lipca szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz Światowych Dni Młodzieży (20-31 lipca) i zostało podjęte ze względów bezpieczeństwa.

do góry