Straż Graniczna Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusz z Bieszczadów jednym z bohaterów serialu na Discovery - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusz z Bieszczadów jednym z bohaterów serialu na Discovery

21.04.2016 Elżbieta Pikor

Funkcjonariusz Straży Granicznej  z Ustrzyk Górnych (Bieszczadzki Oddział SG) chor. sztab. Bogusław Ślazyk  jest jednym z bohaterów  6-odcinkowego serialu dokumentalnego stacji TV Discovery Channel pt. „Przystanek Bieszczady”.

Premiera serialu będzie miała miejsce  już w poniedziałek 25 kwietnia o godz. 22.00 na kanale Discovery Channel.

Chorąży Bogusław Ślazyk  od 16 lat pełni służbę w Straży Granicznej. Jego rodzima Placówka to Ustrzyki Górne w Bieszczadach.

Boguś to nietuzinkowy funkcjonariusz - jest tropicielem śladów szkolonym przez rodowitych Indian z Arizony, przewodnikiem psa służbowego, ratownikiem górskim … i wyróżniającym się pogranicznikiem z Bieszczad.  

Udział w serialu Discovery nie jest jego „filmowym debiutem”. Chorąży brał już udział w projekcie pt. Manhunt („Dorwać komandosa”), gdzie z kolegami z Bieszczad uczestniczył w obławie na Joela Lamberta byłego komandosa specjalnej amerykańskiej jednostki Navy SEAL.

W kryminalno-sensacyjnym polskim serialu telewizyjnym produkcji HBO pt. Wataha – Bogdan grał rolę przewodnika psa tropiącego na strażnicy po zamachu bombowym.

Również, w polsko-amerykańskim projekcie dot. szkolenia polskich strażników granicznych przez Indian z pogranicza amerykańsko-meksykańskiego, zdobył miano lidera grupy.

W serialu dokumentalnym „ Przystanek Bieszczady” Bogdan zabrał filmowców w patrol graniczny na bieszczadzkich szlakach, zaprezentował przekazane mu przez Indian z Arizony  zasady dotyczące tropienia śladów ludzi i zwierzyny w terenie, a także na szkolenia ski – tour z Goprowcamii w jeszcze wiele innych, ciekawych miejsc jego bieszczadzkiej służby.

do góry