Pierwszy samochód Isuzu D-Max zatrzymano w oparciu o sprawną wymianę informacji pomiędzy służbami. W działaniach uczestniczyli mundurowi z Wydziału Operacyjno-Śledczego Bieszczadzkiego Oddziału SG specjalizujący się w walce z przestępczością samochodową, policjanci z KPP w Lublinie, funkcjonariusz Policji francuskiej oddelegowany na podkarpacką granicę w ramach misji Frontex, a także francuska Policja. Mundurowi ustalili, że samochód o szacunkowej wartości 160 tys. złotych został przywłaszczony na szkodę polskiej firmy leasingowej. Auto zostało zatrzymane na terytorium Francji, a dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze tamtejszej Policji.
Kolejny skradziony samochód odzyskali także funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Medyce. Tam 23 czerwca do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się 44-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec próbował wywieźć z kraju pojazd marki Renault Master (rok prod. 2023). Podczas sprawdzeń mundurowi wykryli, że samochód o wartości 75 tys. złotych jest poszukiwany przez międzynarodowe służby, a jego kradzież zgłoszono na terytorium Francji. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka, a pojazd przekazano Policji.
Od początku 2026 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG odzyskali samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami w kraju i za granicą ponad 70 pojazdów o łącznej wartości przekraczającej 9 mln złotych.