Wydarzenia

Ukrainiec usiłował wręczyć łapówkę funkcjonariuszowi z PSG w Korczowej (22-08-214)

Ukrainiec usiłował wczoraj (tj. 21 sierpnia) wręczyć korzyść majątkową funkcjonariuszowi Straży Granicznej z Placówki w Korczowej w zamian za odstąpienie od szczegółowego sprawdzania dokumentów.41 – letni Ukrainiec podczas kontroli granicznej, zadeklarował że zamierza podjąć działalność zarobkową na terenie Polski. Mężczyzna przedstawił ... czytaj więcej »

Papierosy z przemytu w budzie razem z wilczurem (20-08-2014)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Korczowej współdziałając z funkcjonariuszami Służby Celnej ujawnili ponad 10 tysięcy paczek papierosów o wartości 121 tysięcy złotych.Wczoraj (tj. 19 sierpnia) w okolicach miejscowości Wiązownica (powiat jarosławski) do kontroli drogowej zatrzymano samochód osobowy marki AUDI A4. Pojazdem ... czytaj więcej »

Papierosowy weekend (18-08-2014)

Autor: Referat prasowy

Podczas długiego weekendu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kilkakrotnie zatrzymywali papierosy pochodzące z przemytu. Łącznie od czwartku (14 sierpnia) do niedzieli (17 sierpnia) strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego OSG zabezpieczyli 4 900 paczek papierów o wartości ponad 57 tysięcy złotych.

Dwie największe kontrabandy zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej oraz z Placówki Straży Granicznej w Krościenku.

W  czwartek 14 sierpnia  strażnicy graniczni z Krościenka wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej ujawnili w samochodzie marki Volkswagen LT, 1000 paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy.  Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy w wieku 19 lat i 30 lat. Papierosy ukryte były w podłodze oraz w przegrodzie między częścią bagażową a osobową pojazdu. Mężczyźni powiedzieli, że chcieli dowieźć papierosy do Przemyśla a następnie sprzedać je z zyskiem.  Wartość zatrzymanych papierosów to 12 tysięcy złotych. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Służby Celnej.

Natomiast strażnicy graniczni z Korczowej, w niedzielę 17 sierpnia, ujawnili 3 500 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Znajdowały się one w samochodzie osobowym zatrzymanym do kontroli drogowej w okolicach Radymna. Pojazdem marki Peugeot 307 kierował 48 – letni mieszkaniec województwa śląskiego. Papierosy nie były ukryte , przewożone były w bagażniku i na tylnym siedzeniu samochodu. Mężczyzna powiedział, że papierosy kupił od nieznanych mu bliżej osób i miał jedynie przewieźć je na teren województwa śląskiego a następnie przekazać innym osobom. Wartość zatrzymanej kontrabandy oszacowano na 41 tysięcy złotych . Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie karne w związku z popełnieniem przestępstwa skarbowego. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.

 
PSG Korczowa
PSG Korczowa
PSG Krościenko
Odprawa kadry kierowniczej Bieszczadzkiego Oddziału SG (13-08-2014)

Wczoraj (tj. 12 sierpnia) w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyła się półroczna odprawa kadry kierowniczej. Odprawie przewodniczył płk SG Waldemar Skarbek  – Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej a wzięli w niej udział Zastępca Komendanta ds. Granicznych – płk SG Robert Rogoz, Zastępca Komendanta ds. ... czytaj więcej »

Papierosy bez żadnej akcyzy o wartości 300 tysięcy złotych (13-08-2014)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Korczowej wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali wczoraj (tj. 12 sierpnia) przemyt papierosów o wartości 300 tysięcy złotych.Prawie 26 tysięcy paczek papierosów przewożonych było w Volkswagenie typu bus. Dzięki czujności funkcjonariusza Straży Granicznej, który zauważył podczas ... czytaj więcej »

Pielgrzymi z Ukrainy już po odprawie granicznej w Medyce (11-08-2014)

350 pielgrzymów z Ukrainy odprawili dziś (11 sierpnia) funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Medyce.Pielgrzymi z Archidiecezji Lwowskiej zmierzają do  sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla na uroczystości odpustowe Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.Strażnicy graniczni z Medyki byli przygotowani do odprawy tak dużej grupy osób. ... czytaj więcej »

Cysterna, rower i luksusowy Mercedes (11-08-2014)

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Korczowej udaremnili wywiezienie trzech pojazdów pochodzących z kradzieży.W piątek (8 sierpnia) strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali  kradzioną cysternę o wartości 70 tysięcy złotych. Cysternę marki LAG przewożono samochodem ciężarowym SCANIA. Kierowcą był 27 – letni ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook