Wydarzenia

Meksykanin próbował wyjechać na Ukrainę kradzionym samochodem (17-04-2014)

Wczoraj (tj. 16 – go kwietnia) funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej udaremnili wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej samochodu pochodzącego prawdopodobnie z kradzieży. Wartość zatrzymanego  pojazdu to 120 tysięcy złotych.Samochodem marki OPEL  Zafira (r. prod. 2014, kolor biały) podróżował 23 – letni Meksykanin. Mężyczna twierdził, ... czytaj więcej »

Młodzi strzelcy zwiedzali Placówkę SG w Horyńcu - Zdroju (16-04-2014)

Młodzież z Jednostki Strzeleckiej 2033 (Lubaczów) zwiedzała w sobotę ( 12 – go kwietnia) Placówkę Straży Granicznej w Horyńcu – Zdroju. Grupa młodych gości liczyła łącznie 40 osób i reprezentowała sekcje strzeleckie z Horyńca – Zdroju i z Lubaczowa.Strzelcy zwiedzili budynek Placówki SG w Horyńcu - Zdroju, obejrzeli sprzęt ... czytaj więcej »

Sezon ...na kradzione motocykle. (14-04-2014)

Autor: Rzecznik prasowy

Funkcjonariusze Straży Granicznej, w trakcie prowadzonej kontroli granicznej, ujawnili skradziony  motocykl marki Honda i części do innego, skradzionego motocykla marki BMW.

W miniony weekend, w drogowym przejściu granicznym w Medyce, w przestrzeni bagażowej  opuszczającego Polskę samochodu, funkcjonariusze SG ujawnili części skradzionego we Włoszech motocykla marki BMW.

Kierowca, obywatel Ukrainy, nie potrafił odpowiedzieć skąd wiezie części i dlaczego ukrył je w przestrzeni bagażowej. Oprócz podzespołów i części (łącznie 58 elementów), ujawniono także tablicę rejestracyjną kradzionego jednośladu i zegar motocyklowy.

W Korczowej, kontrolerzy Straży Granicznej, zakwestionowali (na kierunku przyjazdowym) własność motocykla obecnie należącego do Federacji Motocyklowej w Kijowie. Honda CBR 1000RR Fireblade, przewożona w busie, na zawody motocyklowe w Czechach, figurowała w europejskich bazach pojazdów kradzionych. Motocykl zaginął w 2008 roku we Włoszech.

Oba motocykle wraz z osobami trafiły na komendy Policji.

Studenci z Uniwersytetu Rzeszowskiego w Budomierzu (14-04-2014)

Drogowe przejście graniczne w Budomierzu, jest chętnie odwiedzane przez dziennikarzy, studentów oraz uczniów. Goście są zainteresowani jak wygląda najnowocześniejsze pod wzgledem organizacyjnym i architektonicznym, przejście graniczne na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.W piątek (tj. 11 – go kwietnia) Budomierz zwiedzała grupa 60 ... czytaj więcej »

Hannibal, pies który ...gada po niemiecku...(10-04-2014)

W przejściu granicznym w Medyce pełni służbę funkcjonariusz, przewodnik psa służbowego, który "komunikuje się" ze swoim podopiecznym w języku niemieckim. Hannibal, aktualnie 2,5 roczny owczarek niemiecki, pies patrolowo-obronny, był szkolony dla służb niemieckich. Ostatecznie, trafił do polskiej Straży Granicznej w Medyce. Jego opiekun, starszy chorąży ... czytaj więcej »

Czarny Mercedes zatrzymany w przejściu granicznym w Medyce (10-04-2014)

Wczoraj (tj. 9 – go kwietnia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce zatrzymali czarnego Mercedesa, który został skradziony na terytorium Niemiec.Strażnicy graniczni z Medyki stwierdzili ingerencje w oznaczenia identyfikacyjne w czarnym Mercedesie E220CDI ( r. prod. 2007). Samochodem podróżował 31 – letni obywatel ... czytaj więcej »

Sportowe osiągnięcia funkcjonariuszy BiOSG (09-04-2014)

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zajęli 3. miejsce w II Turnieju Służb Mundurowych Podkarpacie w Halowej Piłce Nożnej  oraz 4. miejsce w turnieju drużynowym w II Otwartych Mistrzostwach Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w tenisie stołowym.II Turniej Służb Mundurowych Podkarpacia w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dowódcy 21. ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook