Wydarzenia

Pościg za oplem z kontrabandą (30-10-2014)

Wczoraj (tj.29 października)  funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Horyńcu – Zdroju wszczęli pościg za 55 – latkiem, który próbował uciec z kontrabandą.Mężczyzna – mieszkaniec województwa śląskiego, został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach Narola. Kiedy tylko strażnicy graniczni podeszli do jego samochodu, ... czytaj więcej »

Nowi ratownicy w szeregach Bieszczadzkiego OSG (29-10-2014)

Od poniedziałku 20 października do dzisiaj tj. 29 października w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu prowadzony był kurs doskonalący z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.Jego celem  był przygotowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom  w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia do ... czytaj więcej »

40 Ukraińców pracowało nielegalnie (27-10-2014)

Autor: Referat prasowy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce ujawnili w minionym tygodniu, że jedna z przemyskich firm zatrudniała nielegalnie 40 obywateli Ukrainy.

Była to największa kontrola legalności zatrudnienia jaką przeprowadzili w ostatnich latach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.  Strażnicy graniczni, przeanalizowali kilkadziesiąt dokumentów firmy związanych z powierzeniem wykonywania pracy cudzoziemcom.

Cudzoziemcy byli zatrudnieni w firmie w charakterze kierowców – przewoźników przesyłek. Podczas niezapowiedzianej kontroli, strażnicy graniczni ujawnili, że 40 osób – obywateli Ukrainy jest tam zatrudnionych nielegalnie. Żaden  z nich nie posiadał zezwolenia na pracę lub innego dokumentu uprawniającego ich do wykonywania pracy na terytorium Polski.

Wobec pracodawcy zostanie skierowany wniosek do Sadu Rejonowego o ukaranie. Grozi mu kara grzywny powyżej 3 tysięcy złotych. Natomiast w stosunku do Ukraińców, którzy nielegalnie wykonywali pracę, funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą czynności wyjaśniające. Grozi im kara grzywny, wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu lub skierowanie do Sądu Rejonowego wniosku o ukaranie za nielegalne wykonywanie pracy.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili już 84 kontrole legalności zatrudnienia,  w 78 przypadkach stwierdzono naruszenie przepisów.

  
Kradzione pojazdy zatrzymane na granicy (24-10-014)

W tym tygodniu funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG  udaremnili kilka prób przemytu kradzionych pojazdów oraz części pojazdów.W poniedziałek 20 października strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Medyce zatrzymali  42-letniego obywatela Ukrainy, który usiłował wywieźć z  terytorium Unii Europejskiej , 80 ... czytaj więcej »

Wizyta przedstawicieli Straży Granicznej i Służby Celnej w BiOSG (24-10-2014)

Wczoraj  tj. 23 października, drogowe przejście graniczne w Korczowej oraz drogowe przejście graniczne w Medyce zwiedzała delegacja złożona z przedstawicieli Straży Granicznej i Służby Celnej - Zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacka Bajgera,  Zastępcy Szefa Służby Celnej nadinsp. Sławomira Pichora, Dyrektora Departamentu Kontroli ... czytaj więcej »

Zatrzymano grupę przemytników (22-10-2014)

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy działali w grupie zajmującej się przemytem ludzi oraz towarów akcyzowych przez zieloną granicę. Trzech mężczyzn zostało złapanych „na gorącym uczynku” w trakcie przenoszenia przez granicę 109 kilogramów bursztynu i ponad 10 tysięcy paczek ... czytaj więcej »

Fantom znalazł 56 kilogramów haszyszu (21-10-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej we współdziałaniu z funkcjonariuszami Służby Celnej ujawnili dzisiaj  ponad 56 kilogramów haszyszu.Towar, szczelnie zapakowany w 58 kostek, ukryty był w butli gazowej samochodu marki Mercedes. Kierowcą pojazdu był 37 - letni obywatel Portugalii. W ujawnieniu narkotyków pomógł pies ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook