Wydarzenia

Poszukiwanego listem gończym, zatrzymano tuż przed odlotem do Irlandii. (29-07-2014)

27 lipca funkcjonariusze Straży Granicznej  z przejścia lotniczego w Rzeszowie-Jasionce, w trakcie odprawy granicznej osób oczekujących na wylot samolotu z Rzeszowa do Dublina zatrzymali poszukiwanego Polaka podejrzanego o organizowanie nielegalnego przekraczania granicy dla obywatli państw azjatyckich i afrykańskich oraz o handel ludźmi. 36-letni Tomasz R., od ... czytaj więcej »

Kradziony silnik z łodzi zatrzymany w Medyce (29-07-2014)

Wczoraj (tj. 28 lipca) funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Medyce zatrzymali Ukraińca, który próbował przewieźć przez granicę kradziony silnik z łodzi.27 – letni obywatel Ukrainy w swoim samochodzie marki Mercedes usiłował wywieźć z terytorium Unii Europejskiej silnik zaburtowy marki Mercury. Strażnicy graniczni z Medyki szybko ustalili, że ... czytaj więcej »

Ponad 3 tysiące butelek wina bez polskich znaków akcyzy (2014-07-28)

Autor: Referat prasowy

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Medyce we współpracy z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali  3 253 litrów to jest 3 721 butelek wina bez polskich skarbowych znaków akcyzy.

W sobotę strażnicy graniczni pełniąc służbę w okolicach miejscowości Nakło zatrzymali do kontroli drogowej dwa pojazdy z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi. Samochodami – jeden marki Renault Master, drugi marki - Fiat Doblo poruszali się obywatele Ukrainy (mężczyźni w wieku 41 lat i 24 lata). W przestrzeni bagażowej Renault strażnicy graniczni ujawnili 2053 litrów wina bez polskich skarbowych znaków akcyzy a w bagażniku Fiata 1 200 lirów wina również bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Wino zostało wyprodukowane we Włoszech.

W trakcie rozmowy, którą przeprowadzili z Ukraińcami funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Medyce oraz funkcjonariusze Służby Celnej, ustalono że mężczyźni mieli towar dowieźć jedynie do przejścia granicznego w Hrebennem. Mieli otrzymać za to pieniądze – po 120 euro. Jak powiedzieli Ukraińcy, wino zostało im przekazane od nieznanego im bliżej Ukraińca - kierowcy tira, stojącego na parkingu przy jednym z supermarketów w Przemyślu.

Wartość zatrzymanego wina to łącznie prawie 20 tysięcy złotych.

Towar został przekazany funkcjonariuszom Służby Celnej, którzy wszczęli w tej sprawie postępowanie karno – skarbowe ( art. 91 kodeksu karno - skarbowego).

Zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie Unii Europejskie, podróżując z jednego państwa UE do innego, można zabrać ze sobą wino przeznaczone na własny użytek w ilości nie większej niż 90 litrów ( w tym tylko 60 litrów wina musującego). 

 
Strażnicy graniczni udaremnili wywiezienie kradzionych przedmiotów (28-07-2014)

W miniony weekend funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kilkakrotnie udaremnili wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej kradzionych przedmiotów. W sobotę ( 26 lipca ) strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali rower marki WINORA ATB.  Funkcjonariusze SG z Korczowej, po konsultacji z Polsko Niemieckim ... czytaj więcej »

Rozbita 58-osobowa grupa przestępcza handlująca papierosami z przemytu. (24-07-2014)

Funkcjonariusze Straży Granicznej na Podkarpaciu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem na wielką skalę papierosami i alkoholem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na początku lipca do Sądu Okręgowego w Rzeszowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 58 członkom tej grupy.  Jak wynika z ustaleń prowadzących w tej sprawie śledztwo ... czytaj więcej »

Leciał do Tunezji a wylądował w areszcie w Rzeszowie (24-07-2014)

Wczoraj (23 lipca) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany na polecenie Prokuratury przez Policję.42 – letni Polak (pochodzący z Podkarpacia ale obecnie zamieszkujący w Krakowie) wraz ze swoja partnerką i dwójką dzieci wybierał się  samolotem czarterowym na wakacje do ... czytaj więcej »

Chciał zarobić (23-07-2014)

Dzisiaj (23 czerwca) we wczesnych godzinach rannych funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Lubaczowie zatrzymali kontrabandę w postaci 4 700 paczek papierosów o wartości ok. 55 tysięcy złotych.Strażnicy graniczni prowadząc kontrolę drogową na jednej z dróg dojazdowych do Lubaczowa zatrzymali osobowego Mercedesa. W bagażniku pojazdu oraz na ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook