Wydarzenia

Zatrzymano grupę przemytników (22-10-2014)

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy działali w grupie zajmującej się przemytem ludzi oraz towarów akcyzowych przez zieloną granicę. Trzech mężczyzn zostało złapanych „na gorącym uczynku” w trakcie przenoszenia przez granicę 109 kilogramów bursztynu i ponad 10 tysięcy paczek ... czytaj więcej »

Fantom znalazł 56 kilogramów haszyszu (21-10-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej we współdziałaniu z funkcjonariuszami Służby Celnej ujawnili dzisiaj  ponad 56 kilogramów haszyszu.Towar, szczelnie zapakowany w 58 kostek, ukryty był w butli gazowej samochodu marki Mercedes. Kierowcą pojazdu był 37 - letni obywatel Portugalii. W ujawnieniu narkotyków pomógł pies ... czytaj więcej »

Kameruńczyk zatrzymany przez funkcjonariuszy z PSG w Lubaczowie (20-10-2014)

Autor: Referat prasowy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zatrzymali w sobotę (tj. 18 października) nielegalnego imigranta z Kamerunu.

Mężczyzna przekroczył tzw. zieloną granicę w okolicach miejscowości Krowica Hołodowska. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, był wychłodzony i zmęczony kilkugodzinnym przebywaniem w lesie, w niskich temperaturach. Funkcjonariusze Straży Granicznej zawieźli Kameruńczyka do Szpital Powiatowego w Lubaczowie, gdzie udzielono mu pomocy lekarskiej.  Podczas złożonych wyjaśnień, 31 – letni Kameruńczyk powiedział, że celem jego podróży była Polska  i tu chciał poszukać pracy.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom prawa ( art. 49a § 1 kw) a następnie w ramach umowy o readmisji przekazany stronie ukraińskiej.

 
Szafy pełne papierosów (20-10-2014)

W piątek (tj. 17 października) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi. W bagażniku pojazdu  strażnicy graniczni ujawnili 600 paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Kierowcą pojazdu był 20 – letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze Straży ... czytaj więcej »

Wizyta Ministra Piotra Stachańczyka (20-10-2014)

W sobotę 18 – go października, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wizytował Piotr Stachańczyk – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Wizyta miała charakter roboczy.Wspólnie z Komendantem Głównym Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominikiem Traczem oraz z Komendantem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Piotrem Patlą ... czytaj więcej »

Ukrainiec przekombinował (17-10-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Krościenka zatrzymali wczoraj (tj. 17 października), 33 – letniego  Ukraińca, który próbował wręczyć korzyść majątkową strażnikowi granicznemu w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych.Ukrainiec został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach miejscowości Bachórzec ( gmina ... czytaj więcej »

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy SG (16-10-2014)

Dziś  ( tj. 16 października) w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy.Wśród 40 – osobowej grupy świeżo upieczonych strażników granicznych jest 9 kobiet. Prawie wszyscy to mieszkańcy województwa podkarpackiego ( jedna osoba jest z województwa lubelskiego i ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook