Wydarzenia

Ponad 700 tysięcy złotych w podrobionym towarze. (22-09-2014)

Funkcjonariusze dwóch służb: Straży Granicznej i Urzędu Celnego zatrzymali Polaka, który w samochodzie przewoził m.in. kosmetyki, torebki i odzież z podrobionymi znakami towarowymi (Gucci, Dior, Loreal, Armani, itp.) o wartości rynkowej ponad 700 tysięcy zł. W dniu 20 września funkcjonariusze SG z placówki w Huwnikach wraz z funkcjonariuszami UC z ... czytaj więcej »

Podejrzane BMW nie wyjechało z Polski. (19-09-2014)

Funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Medyce, w trakcie odprawy pojazdów na wyjazd z RP, ujawnili, że BMW (2004 r. prod.), którym kieruje obywatel Ukrainy został skradziony w Radymnie (woj. podkarpackie). Pojazd ten fugurował w polskich i europejskich bazach danych jako utracony. Ponadto, stwierdzono, że przedstawiony w trakcie kontroli brytyjski ... czytaj więcej »

Pożegnanie z mundurem. (18-09-2014)

Autor: Rzecznik prasowy

Wczoraj, 17 września 2014 r., po ponad dwudziestoletniej służbie w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, odszedł do rezerwy Komendant placówki SG w Czarnej Górnej, a wcześniej w Stuposianach - ppłk SG Bogusław Kochanowicz. Uroczystość, swoją obecnością zaszczycił Komendant Główny SG gen. dyw. SG Dominik Tracz.

Uczestniczący w pożegnaniu, Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. Dominik Tracz, podziękował Kochanowiczowi za wieloletnią służbę i wręczył mu akt mianowania na stopień podpułkownika. Natomiast, od Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG, emeryt otrzymał pamiątkową replikę szabli oficerskiej. Na szabli wygrawerowano napis: „ Za wzorową służbę dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej”.

Pełniąc służbę w Bieszczadzkim Oddziale SG ppłk SG Bogusław Kochanowicz zajmował kolejno stanowiska - strażnika granicznego, kierownika zmiany i zastępcy komendanta w Lutowiskach (1993 r. do 2004 r.), zastępcy komendanta w Czarnej Górnej (2004 r. do 2005 r.), komendanta placówki w Stuposianach (2005 r. do 2013 r.) i sprawowane po dziś - stanowisko Komendanta Placówki SG w Czarnej Górnej.

Za osiągnięcia w ochronie granicy państwowej ppłk SG Bogusław Kochanowicz był wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi i resortowymi od Srebrnego Krzyża Zasługi otrzymanego w 2010 roku poprzez otrzymany w 2007 roku Srebrny Medal za Zasługi dla Straży Granicznej i Złoty Medal za Długoletnią Służbę.

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału płk Waldemar Skarbek, dziękując za wzorową służbę zaznaczył, że dzisiejsze pożegnanie to szczególny moment, bowiem już jutro ppłk  Kochanowicz stanie przed innymi wyzwaniami. -"Panie Pułkowniku, dziękuję za rzetelną i odpowiedzialną służbę, zaangażowanie w codzienne wypełnianie obowiązków w ochronie tak trudnej "zielonej granicy". Pragnę życzyć powodzenia na cywilnym odcinku życia i jestem pewien, że również i tutaj osiągnie Pan osobiste sukcesy" - dodał .

Obowiązki nowego Komendanta  Placówki SG w  Czarnej Górnej powierzono mjr. SG Piotrowi Mielcarek.

Trefne rowery z Hamburga nie wyjechały na Ukrainę. (16-09-2014)

Trzy kradzione rowery o łącznej wartości 1650 złotych próbował wywieźć  z terytorium Unii Europejskiej kierowca samochodu ciężarowego. Dzięki współpracy służb polsko-niemieckich rowery zatrzymano na granicy w Korczowej. W trakcie odprawy granicznej samochodu ciężarowego opuszczającego Polskę, funkcjonariusze z drogowego przejścia w Korczowej, w naczepie, ... czytaj więcej »

Więcej "zielonych pasów" na kierunku wjazdowym do Polski w Medyce. (15-09-2014)

Od dzisiaj ( 15 września),  na przejściu granicznym w Medyce, przy wjeździe do Polski, pięć pasów będzie oznakowane jako "nic do oclenia". Do tej pory funkcjonowało tu trzy takie pasy. Jeden, szósty pas, przeznaczony będzie dla podróżnych przewożących towary podlegające ocleniu. Wprowadzone na okres trzech tygodni zmiany w organizacji ... czytaj więcej »

Konferencja Głównych Pełnomocników Granicznych Polski i Litwy. (12-09-2014)

W dniach 10-12 września w Bieszczadzkim Oddziale SG odbyła się XVIII Konferencja Głównych Pełnomocników Granicznych Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej. Delegacji polskiej przewodniczył Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz, zaś delegacji litewskiej Dowódca Służby Ochrony Granicy Państwowej przy MSW ... czytaj więcej »

Toyota i silnik do Audi - zatrzymane na granicy państwa. (11-09-2014)

10 września funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali skradziony w Hiszpanii samochód osobowy marki Toyota Land Cruiser (2004 r. produkcji). W tym samym dniu, w Medyce, nie zezwolono na wywiezienie z Polski kradzionego silnika do samochodu osobowego marki Audi. Podczas rutynowo prowadzonej na przejściach granicznych kontroli legalności pochodzenia ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook