Wydarzenia

Kradzione części nie opuściły Polski. (04-04-2014)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce zatrzymali kradziony silnik do samochodu marki Mercedes i silnik zaburtowy do łodzi motorowej. Oba motory usiłowali wywieźć z Polski obywatele Ukrainy. W trakcie kontroli opuszczającego Polskę samochodu dostawczego, funkcjonariusze ujawnili ukryty silnik zaburtowy do łodzi motorowej marki Yamaha. Kierowca, ... czytaj więcej »

Dzień Przedsiębiorczości w Bieszczadzkim OSG (04-04-2014)

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej już trzeci rok z rzędu włączył się w ogólnopolski projekt „Dzień Przedsiębiorczości”.„Dzień Przedsiębiorczości” to przedsięwzięcie realizowane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Jego założeniem jest ... czytaj więcej »

Porzucone w lesie kartonowe pudła o wartości ponad 70 tysięcy złotych. (03-04-2014)

Autor: Rzecznik prasowy

2 kwietnia, funkcjonariusze z placówki SG w Lubaczowie, w trakcie patrolu wzdłuż granicy państwa, na leśniej polanie, ujawnili 12 kartonowych pudeł owiniętych folią. Wewnątrz każdego opakowania znajdowało się po 500 paczek oryginalnie zapakowanych papierosów pochodzenia ukraińskiego. Łącznie było tam 12 tysięcy paczek (tj. 600 kartonów) papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Szacunkowa wartość takiej ilości kontrabandy wynosi ponad 70 tys. zł.

Wszelkie okoliczności wskazywały na fakt, że chwilę wcześniej dokonano przerzucenia ich przez granicę z Ukrainy do Polski.

Aktualnie, trwają działania mające na celu ustalenie sprawców przerzutu i odbiorców trefnej przesyłki.

Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Szyte na miarę - papierosowe kreacje, wyłudzone wizy i zmiana danych osobowych. (02-04-2014)

2 kwietnia, około godziny 03.20, w rejonie rzeszowskiego dworca PKP funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa – Jasionki skontrolowali troje obywateli Ukrainy. 44-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 24 i 50 lat przyjechali do Rzeszowa autobusem kursowym prosto z Ukrainy. W trakcie kontroli dokumentów, uwagę funkcjonariusza SG zwrócił ... czytaj więcej »

Usiłowali wywieźć na Ukrainę kradziony samochód, silnik do BMW i ramę motocykla Yamaha. (01-04-2014)

01 kwietnia w drogowym przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 27- letniego obywatela Ukrainy, który usiłował opuścić terytorium Polski skradzionym kilka dni wcześniej w Niemczech samochodem osobowym marki Honda CR-V (z 2011 roku). W trakcie kontroli pojazdu, funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w pole numerowe VIN oraz zmienione ... czytaj więcej »

"Papierosowy mercedes "- zatrzymany w drodze do Niemiec. (27-03-2014)

26 marca, funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej, w miejscowości Gwizdaj niedaleko Przeworska, zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes 8200 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowcą był 46-letni obywatel Ukrainy.W trakcie kontroli pojazdu, funkcjonariusze ujawnili 164 tys. sztuk (tj. 8 200 paczek) papierosów bez polskich ... czytaj więcej »

Kolejna grupa imigrantów przekraczyła granicę w naczepie tira. (26-03-2014)

24 marca funkcjonariusze policji  z Jasła  zatrzymali i przekazali Straży Granicznej pięciu nielegalnych imigrantów z Pakistanu. Policję powiadomił kierowca tira wracającego z towarem z południa Europy. To z naczepy jego samochodu, na rondzie w Jaśle, wyskoczyła piątka "podróżujących na gapę". O imigrantach dowiedział się,  kiedy ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook