Wydarzenia

Nowi ratownicy w szeregach Bieszczadzkiego OSG (29-10-2014)

Od poniedziałku 20 października do dzisiaj tj. 29 października w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu prowadzony był kurs doskonalący z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.Jego celem  był przygotowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom  w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia do ... czytaj więcej »

40 Ukraińców pracowało nielegalnie (27-10-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce ujawnili w minionym tygodniu, że jedna z przemyskich firm zatrudniała nielegalnie 40 obywateli Ukrainy.Była to największa kontrola legalności zatrudnienia jaką przeprowadzili w ostatnich latach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.  Strażnicy graniczni, przeanalizowali kilkadziesiąt ... czytaj więcej »

Kradzione pojazdy zatrzymane na granicy (24-10-014)

Autor: Referat prasowy

W tym tygodniu funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG  udaremnili kilka prób przemytu kradzionych pojazdów oraz części pojazdów.

W poniedziałek 20 października strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Medyce zatrzymali  42-letniego obywatela Ukrainy, który usiłował wywieźć z  terytorium Unii Europejskiej , 80 części pochodzących z Mercedesa Sprintera - skradzionego trzy dni wcześniej w Berlinie. Łączna wartość zabezpieczonych podzespołów to 14 tysięcy złotych.

Dwa dni później również w przejściu granicznym w Medyce, udaremniono próbę wywiezienia na Ukrainę silnika i skrzyni biegów - pochodzących z samochodu marki Mercedes Vito . Pojazd został skradziony na terytorium Czech.  Próbował je przewieźć przez polsko – ukraińską granicę  31-letni obywatel Ukrainy. Wartość zatrzymanych podzespołów to 3,5 tysiąca złotych.

W tym samym dniu, funkcjonariusze SG z Medyki, podczas granicznej kontroli pojazdu stwierdzili przerobienie pola numerowego cysterny marki Magyar (r. prod. 1991).  Wartości cysterny szacowana jest na ok. 70 tysięcy złotych.  Kierowcą zespołu pojazdów, w skład których wchodziła cysterna, był 53-letni ob. Ukrainy.

Wczoraj (tj. czwartek 23 października) funkcjonariusze SG z Medyki, ujawnili zdekompletowane nadwozie samochodu marki BMW X5(r. prod. 2007) . Zostało ono porzucone na parkingu w rejonie drogowego przejścia granicznego w Medyce.  W trakcie dokonanych sprawdzeń ustalono, iż pojazd został skradziony na terytorium Włoch. Szacunkowa wartość nadwozia to około 6 tys. PLN.

Natomiast funkcjonariusze z Korczowej zatrzymali wczoraj dwa skradzione rowery. Jeden marki Triumph o wartości 2000 złotych a drugi marki CYCO o wartości 700 złotych. Rowery zostały skradzione na terenie Niemiec.

Wszystkie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

 
Cysterna Magyar
Cysterna Magyar
Części z Mercedesa
Rower CYCO
Rower TRIUMPH
Silnik z Mercedesa
Wizyta przedstawicieli Straży Granicznej i Służby Celnej w BiOSG (24-10-2014)

Wczoraj  tj. 23 października, drogowe przejście graniczne w Korczowej oraz drogowe przejście graniczne w Medyce zwiedzała delegacja złożona z przedstawicieli Straży Granicznej i Służby Celnej - Zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacka Bajgera,  Zastępcy Szefa Służby Celnej nadinsp. Sławomira Pichora, Dyrektora Departamentu Kontroli ... czytaj więcej »

Zatrzymano grupę przemytników (22-10-2014)

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy działali w grupie zajmującej się przemytem ludzi oraz towarów akcyzowych przez zieloną granicę. Trzech mężczyzn zostało złapanych „na gorącym uczynku” w trakcie przenoszenia przez granicę 109 kilogramów bursztynu i ponad 10 tysięcy paczek ... czytaj więcej »

Fantom znalazł 56 kilogramów haszyszu (21-10-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej we współdziałaniu z funkcjonariuszami Służby Celnej ujawnili dzisiaj  ponad 56 kilogramów haszyszu.Towar, szczelnie zapakowany w 58 kostek, ukryty był w butli gazowej samochodu marki Mercedes. Kierowcą pojazdu był 37 - letni obywatel Portugalii. W ujawnieniu narkotyków pomógł pies ... czytaj więcej »

Kameruńczyk zatrzymany przez funkcjonariuszy z PSG w Lubaczowie (20-10-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zatrzymali w sobotę (tj. 18 października) nielegalnego imigranta z Kamerunu.Mężczyzna przekroczył tzw. zieloną granicę w okolicach miejscowości Krowica Hołodowska. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, był wychłodzony i zmęczony kilkugodzinnym przebywaniem w lesie, w niskich temperaturach. ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook