Wydarzenia

Funkcjonariusze Straży Granicznej uczestniczyli w biegu ulicznym "Przemyska Dycha". (24-09-2014)

23 funkcjonariuszy Straży Granicznej z Podkarpacia brało udział w II edycji "Przemyskiej Dychy" tj. ulicznego biegu na dystansie 10 km. W sumie, w biegu wzięło udział ponad 600 zawodników. Klasyfikacja funkcjonariuszy SG prowadzona była dla kobiet i mężczyzn. Organizatorem i dyrektorem biegu był, kolejny już raz, funkcjonariusz Straży Granicznej: st. chor. SG ... czytaj więcej »

Ponad 700 tysięcy złotych w podrobionym towarze. (22-09-2014)

Funkcjonariusze dwóch służb: Straży Granicznej i Urzędu Celnego zatrzymali Polaka, który w samochodzie przewoził m.in. kosmetyki, torebki i odzież z podrobionymi znakami towarowymi (Gucci, Dior, Loreal, Armani, itp.) o wartości rynkowej ponad 700 tysięcy zł. W dniu 20 września funkcjonariusze SG z placówki w Huwnikach wraz z funkcjonariuszami UC z ... czytaj więcej »

Podejrzane BMW nie wyjechało z Polski. (19-09-2014)

Autor: Rzecznik prasowy

Funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Medyce, w trakcie odprawy pojazdów na wyjazd z RP, ujawnili, że BMW (2004 r. prod.), którym kieruje obywatel Ukrainy został skradziony w Radymnie (woj. podkarpackie). Pojazd ten fugurował w polskich i europejskich bazach danych jako utracony. Ponadto, stwierdzono, że przedstawiony w trakcie kontroli brytyjski dokument MOT Test Certrficate nosi ślady podrobienia.

Kierujący pojazdem 23-letni kierowca twierdził, że BMW kupił z legalnego żródła.

Aktualna wartość samochodu została oszacowana na kwotę 25.000 złotych.

Sprawę do dalszego prowadzenia przekazano Policji.

Pożegnanie z mundurem. (18-09-2014)

Wczoraj, 17 września 2014 r., po ponad dwudziestoletniej służbie w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, odszedł do rezerwy Komendant placówki SG w Czarnej Górnej, a wcześniej w Stuposianach - ppłk SG Bogusław Kochanowicz. Uroczystość, swoją obecnością zaszczycił Komendant Główny SG gen. dyw. SG Dominik Tracz. Uczestniczący w pożegnaniu, ... czytaj więcej »

Trefne rowery z Hamburga nie wyjechały na Ukrainę. (16-09-2014)

Trzy kradzione rowery o łącznej wartości 1650 złotych próbował wywieźć  z terytorium Unii Europejskiej kierowca samochodu ciężarowego. Dzięki współpracy służb polsko-niemieckich rowery zatrzymano na granicy w Korczowej. W trakcie odprawy granicznej samochodu ciężarowego opuszczającego Polskę, funkcjonariusze z drogowego przejścia w Korczowej, w naczepie, ... czytaj więcej »

Więcej "zielonych pasów" na kierunku wjazdowym do Polski w Medyce. (15-09-2014)

Od dzisiaj ( 15 września),  na przejściu granicznym w Medyce, przy wjeździe do Polski, pięć pasów będzie oznakowane jako "nic do oclenia". Do tej pory funkcjonowało tu trzy takie pasy. Jeden, szósty pas, przeznaczony będzie dla podróżnych przewożących towary podlegające ocleniu. Wprowadzone na okres trzech tygodni zmiany w organizacji ... czytaj więcej »

Konferencja Głównych Pełnomocników Granicznych Polski i Litwy. (12-09-2014)

W dniach 10-12 września w Bieszczadzkim Oddziale SG odbyła się XVIII Konferencja Głównych Pełnomocników Granicznych Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej. Delegacji polskiej przewodniczył Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz, zaś delegacji litewskiej Dowódca Służby Ochrony Granicy Państwowej przy MSW ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook