Wydarzenia

Zatrzymani złodzieje sprzętu budowlanego. (06-03-2014)

Cztery osoby zatrzymane i odzyskany sprzęt budowlany o wartości prawie 6 tys. złotych – to efekt działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Medyki. 6 marca, tuż po północy, patrol funkcjonariuszy pełniący służbę w okolicy miejscowości Medyka, zauważył zaparkowany w zalesieniach samochód marki audi. Pojazd nie był zamknięty, a w bagażniku znajdował się ... czytaj więcej »

Mamy 1. miejsce w tegorocznym Biegu Piastów (04-03-2014)

Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zajęła 1. miejsce w VIII Mistrzostwach Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym, które odbyły się w ramach XXXVIII Biegu Piastów.28 lutego na Polanie Jakuszyckiej do rywalizacji stanęło 12 drużyn reprezentujących oddziały, ośrodki oraz Komendę Główną Straży Granicznej. W tym roku  ... czytaj więcej »

Mercedes Benz nie opuścił Polski. (04-03-2014)

Autor: Rzecznik prasowy

4 marca, funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Medyce udaremnili wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej samochodu marki Mercedes Benz w którym wymieniono pole numerowe.

Do odprawy granicznej na wyjazd z Polski zgłosił się 28 – letni obywatel Ukrainy. Podróżował samochodem marki Mercedes Benz z 1996 roku. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia pojazdu funkcjonariusze ujawnili ingerencję w pole numerowe VIN. Ingerencja polegała na wycięciu pola z oryginalnym numerem VIN i wspawaniu w to miejsce innego.

Wartość Mercedesa oszacowano na około 20 tysięcy złotych.

Samochód i kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji z Przemyśla celem dalszego prowadzenia sprawy.

 

Foto z www.motoforum.pl
Promocja chorążych w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. (03-03-2014)

03 marca, w sali tradycji Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyła się uroczysta promocja czterdziestu absolwentów szkolenia w zakresie szkoły chorążych.  Aktu promocji dokonał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Waldemar Skarbek. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego BiOSG. Nowo ... czytaj więcej »

Nielegalne tancerki estradowe z Ukrainy. (28-02-2014)

Funkcjonariusze z rzeszowskiej placówki Straży Granicznej zatrzymali w jednym z lokali nocnych w Jaśle trzy obywatelki Ukrainy. Kobietom, po kontroli legalności pobytu zostały cofnięte wizy. Muszą opuścić nasz kraj do końca tego tygodnia.  26 lutego funkcjonariusze z placówki SG w Rzeszowie – Jasionce prowadzili kontrolę legalności pobytu i wykonywanej ... czytaj więcej »

Niech żyje "VITA" ! (27-02-2014)

25 lutego 2014 r. członkowie klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „VITA” przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu podsumowali miniony rok. Klub ten działa od 27 lat przy komendzie OSG w Przemyślu. Istnieje od 1987 roku, zrzesza 120 osób i 2 członków honorowych (obecnie Komendant Główny SG gen. ... czytaj więcej »

Pierwsze miejsce dla Straży Granicznej w X Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służb Mundurowych. (25-02-2014)

Ekipa funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej okazała się być najlepsza w X turnieju Piłki Nożnej Halowej Służb Mundurowych w Kraśniku. Honorowy tytuł króla strzelców otrzymał Dominik Jarosiewicz z placówki SG w Medyce. 22 lutego, w zawodach wzięło udział 7 drużyn służb mundurowych z województwa lubelskiego i Podkarpacia m.in.: ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook