Wydarzenia

Cysterna, rower i luksusowy Mercedes (11-08-2014)

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Korczowej udaremnili wywiezienie trzech pojazdów pochodzących z kradzieży.W piątek (8 sierpnia) strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali  kradzioną cysternę o wartości 70 tysięcy złotych. Cysternę marki LAG przewożono samochodem ciężarowym SCANIA. Kierowcą był 27 – letni ... czytaj więcej »

Nielegalnie przekroczył granicę, bo zbierał jagody. (08-08-2014)

7 sierpnia, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Stuposianach, zatrzymali 18-latka z Ukrainy, który zbierając jagody zabłądził w lesie i nielegalnie przekroczył granicę państwa.Patrol Straży Granicznej zatrzymał mężczyznę w Bieszczadach, w rejonie m. Bukowiec, tj. około jednego kilometra od granicy polsko-ukraińskiej. Młodzieniec twierdził, że nie był ... czytaj więcej »

Straż Graniczna uratowła życie Syryjczykowi, który nielegalnie przekroczył granicę w zbiorniku cysterny. (06-08-2014)

Autor: Rzecznik prasowy

6 sierpnia o godz. 7.30, w drogowym przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariuszka SG pełniąca służbę na kierunku wjazdowym do Polski usłyszała dochodzące z wnętrza tira - cysterny odgłosy osoby wołającej o pomoc.

W związku z podejrzeniem, że w cysternie może znajdować się osoba potrzebująca pomocy, funkcjonariusze natychmiast podjęli działania ratunkowe.

Wewnątrz jednej z komór cysterny znajdował się uwięziony mężczyzna.  Był w stanie skrajnego wycieńczenia. Funkcjonariusze musieli działać szybko.  Temperatura wewnątrz zbiornika była bardzo wysoka i brakowało powietrza. Zaraz po wyjęciu z pojazdu, mężczyzna stracił przytomność.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili  do udzielania pierwszej pomocy, którą prowadzili aż do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafił do szpitala w Jarosławiu. Aktualnie, stan jego zdrowia jest stabilny.

Z zaistniałych okoliczności i zebranych materiałów wynika, że mężczyzna, który nielegalnie i w ukryciu przekroczył granicę - to obywatel Syrii studiujący na Ukrainie.

Decydując się na tak desperacki krok: narażając swoje życie i zdrowie - chciał dotrzeć do Niemiec.

Aktualnie, Straż Graniczna wyjaśnia wszelkie okoliczności w tej sprawie.

Kolejne ułatwienia dla podróżnych (05-08-2014)

Podróżni, którzy chcą jak najszybciej przekroczyć granicę polsko – ukraińską mogą wybrać dla siebie nie tylko przejście graniczne ale także najlepszy dzień tygodnia a nawet godzinę.Funkcjonariusze Wydziału Granicznego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przygotowali dla podróżnych nowe udogodnienia w postaci kolorowych graficznych statystyk ... czytaj więcej »

Rowery skradzione w Berlinie zatrzymane w Medyce (04-08-2014)

Trzy rowery skradzione w piątek (1 sierpnia) w Berlinie zostały w sobotę ( 2 sierpnia) zatrzymane w przejściu granicznym w Medyce.Rowery próbował wywieźć z terytorium Unii Europejskiej 58 – letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Medyce poprzez Polsko – Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i ... czytaj więcej »

Ratowali turystów porażonych piorunem w Bieszczadach. (01-08-2014)

Trzech funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Stuposian oraz przebywająca prywatnie w Bieszczadach funkcjonariuszka Podlaskiego Oddziału SG - wspierali ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR w prowadzonej przez nich akcji ratunkowej w Bieszczadach.Wczoraj około godziny 16.00 ratownicy bieszczadzkiego GOPR-u zawiadomili dyżurnego Placówki SG ze Stuposian o porażeniu ... czytaj więcej »

39 sztuk niewybuchów ujawniono w okolicach Wetliny (31-07-014)

Od dziś (tj. od 31 lipca) saperzy z Rzeszowa rozpczną neutralizację 39 sztuk niewybuchów znalezionych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Wetlinie i przez pracownika Bieszczadzkiego Parku Narodowego.We wtorek ( 29 lipca) strażnicy graniczni patrolując okolice miejscowości Wetliny - głównie poza szklakami turystycznymi, znaleźli 15 ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook