Wydarzenia

Dziś Święto Flagi Państwowej (02-05-2014)

2 maja od 10 lat jest w Polsce obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbył się dzisiaj uroczysty apel.Podczas apelu - przewodniczył mu Zastępca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej – płk SG Piotr Sienkiewicz, nastąpiło uroczyste podniesienie ... czytaj więcej »

10 lat w Unii Europejskiej - Straż Graniczna na Podkarpaciu. (01-05-2014)

10 lat temu, 1 – go maja 2004 roku Polska stała się krajem członkowskim Unii Europejskiej. Od tej pory, na Straży Granicznej na Podkarpaciu, spoczęła odpowiedzialność za ochronę zewnętrznej  granicy Unii Europejskiej (239 km). Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej już wiele lat wcześniej przygotowywał się do tego wyzwania. Zmieniła się m.in. struktura ... czytaj więcej »

Kolejni cudzoziemcy zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy w Bieszczadach. (30-04-2014)

Autor: Rzecznik prasowy

W ciągu kilku ostatnich dni, funkcjonariusze Straży Granicznej z bieszczadzkiej placówki w Stuposianach, zatrzymali kolejnych cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwa idąc pieszo z Ukrainy do Polski.

29 kwietnia nad ranem, w bezpośredniej bliskości granicy polsko-ukraińskiej w Bieszczadach, patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Stuposian zatrzymał dwóch mężczyzn. 

Obaj byli zmarznięci i głodni. Przyznali się, że idąc pieszo pod osłoną nocy, nielegalnie przekroczyli granicę polsko-ukraińską. W Polsce mieli zamiar podjąć pracę zarobkową. Posiadali przy sobie suchy prowiant i mapę Europy. Jak się okazało, jeden z mężczyzn to obywatel Ukrainy (51 l.), a drugi Azerbejdżanu (49 l.)

Tego samego dnia wieczorem, w rejonie bieszczadzkiej miejscowości Bukowiec, patrol funkcjonariuszy ze Stuposian zatrzymał kolejnego, nielegalnego imigranta. Tym razem, pieszo, do Polski zmierzał ob. Rosji narodowości czeczeńskiej. Twierdził, że kilka lat wcześniej pracował w Niemczech skąd został wydalony i teraz ponownie postanowił tam wrócić. W dotarciu do celu miał mu pomóc niesiony wizerunek Dalajlamy XIV i powtarzana na głos mantra. Mężczyzna nie posiadał dokumentów ani pieniędzy. Był przemoczony i głodny. Na placówce Straży Granicznej otrzymał pierwszy od kilku dni ciepły posiłek.

Cudzoziemcy pozostają do dyspozycji Straży Granicznej. Czeka ich readmisja z powrotem na Ukraine lub pobyt w Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu.

Kilka dni wcześniej, w tym samym rejonie Bieszczadów zatrzymano rodzinę - ojca i dwóch jego synów z Afganistanu. Aktualnie przebywają w Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu.

Spotkanie Pełnomocników Granicznych Polski i Słowacji (30-04-2014)

W dniu 24 kwietnia w miejscowości Stráža (Słowacja, powiat Żylina) odbyło się spotkanie Pełnomocników Granicznych Polski Odcinka Bieszczadzkiego i Odcinka Śląsko – Małopolskiego oraz Pełnomocników Granicznych Słowacji województwa Żylina i województwa Preszów.Stronę polska reprezentowali Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG ... czytaj więcej »

Afgańska rodzina zatrzymana w Bieszczadach. (28-04-2014)

26 kwietnia funkcjonariusze z bieszczadzkiej placówki Straży Granicznej w Stuposianach, zatrzymali rodzinę z Afganistanu: ojca z  dwoma synami, 17-letnimi braćmi bliźniakami. Mężczyźni pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. W lesie, około pół kilometra od granicy polsko-ukraińskiej (rej. Tarnawa Niżna), patrol Straży Granicznej zatrzymał trzech ... czytaj więcej »

Naczepa samochodu ciężarowego za 100 tysięcy złotych nie opuściła Polski. (28-04-2014)

27 kwietnia na kierunku wyjazdowym z Polski funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali 47-letniego ukraińskiego kierowcę, który usiłował wywieźć z Polski naczepę marki Mirofret rok produkcji 2007 zarejestrowaną na Ukrainie.W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że naczepa figuruje w ... czytaj więcej »

Spotkanie Pełnomocników Granicznych w Budomierzu (28-04-2014)

W minionym tygodniu w drogowym przejściu granicznym Budomierz – Hruszew odbyło się spotkanie Pełnomocnika Granicznego Rzeczypospolitej Polskiej Odcinka Bieszczadzkiego  z Pełnomocnikami Granicznymi  Ukrainy.Stronę polska reprezentował Komendant Oddziału - płk SG Waldemar Skarbek ( Pełnomocnik Granicznym Polski Odcinka Bieszczadzkiego), natomiast stronę ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook