Wydarzenia

Mianowania na pierwszy stopień w korpusie podoficerów (14-07-2014)

W Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się dziś ( tj. 14 lipca) uroczyste wręczenie aktów mianowań na pierwszy stopień w korpusie podoficerów.43 funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego OSG od października 2013 roku szkoliło się w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu. W tym czasie odbyli również miesięczne praktyki w ... czytaj więcej »

Felerna żółta koparka (10-07-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce udaremnili wczoraj (9 czerwca) wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej kradzionej koparko – ładowarki o wartości 90 tysięcy złotych.Podczas kontroli legalności pochodzenie pojazdu strażnicy graniczni z Medyki stwierdzili, że numer VIN koparki został zeszlifowany i w to miejsce naniesiono ... czytaj więcej »

Wycieczka w Bieszczady zakończona mandatem (09-07-2014)

Autor: Referat prasowy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Wojtkowej ukarali w poniedziałek (7 czerwca) mandatem karnym mężczyznę, który w Bieszczady wybrał się samochodem wyrejestrowanym 10 lat temu.

Strażnicy graniczni z Wojtkowej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel Omega. Podróżował nim mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna nie posiadał dowodu rejestracyjnego pojazdu, twierdził że samochód jest własnością firmy jego brata i to on posiada wszystkie wymagane dokumenty. Podczas dalszych czynności kontrolnych ustalono, że pojazd został wyrejestrowany i skreślony z ewidencji w czerwcu 2004 roku, od tego czasu nie powinien był poruszać się po drogach  publicznych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili również, że nie jest to pierwszy tego typu wybryk mężczyzny. Był on już wcześniej kilkakrotnie karany przez funkcjonariuszy Policji za brak dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Strażnicy graniczni z Wojtkowej ukarali mężczyznę mandatem karnym kredytowanym w wysokości 500 zł, ponadto na jego koszt odholowano pojazd.

 
Fałszywe świadectwa urodzenia - drogą legalizacji pobytu w Polsce. (08-07-2014)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa - Jasionki wspólnie z pracownikami Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego ujawnili proceder fałszowania świadectw urodzenia przez obywateli Ukrainy, po to, aby wyłudzić decyzję Wojewody o zezwoleniu na osiedlenie się w Polsce. W sprawę zamieszani byli w szczególności ukraińscy studenci i przedsiębiorcy, ale też ... czytaj więcej »

Nielegalnie do Paryża (08-07-2014)

Wczoraj (7 czerwca) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów z Turcji.Turcy, w wieku 35 lat i 31 lat, zostali zatrzymani niedaleko miejscowości Wielkie Oczy. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Podczas złożonych wyjaśnień powiedzieli, że od listopada ubiegłego ... czytaj więcej »

Samochód i części samochodowe - wszystko kradzione (07-07-2014)

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kilkakrotnie udaremnili próbę wywiezienia z terytorium Unii Europejskiej kradzionych części samochodowych. W Medyce zatrzymano również samochód pochodzący z przestępstwa.W sobotę (5 lipca) do odprawy granicznej w Korczowej zgłosił się  44 – letni obywatel ... czytaj więcej »

Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej (04-07-2014)

Dziś (4 lipca) w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste ślubowanie 29 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej.  Jest to już druga grupa osób przyjętych w tym roku do Bieszczadzkiego OSG. W styczniu w szeregi SG wcielonych zostało 41 osób. Łącznie w tym roku planowane jest przyjęcie około 100 ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook