Wydarzenia

Sportowe sukcesy funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG (11-06-2014)

Sukcesami zakończyły się dla funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wszystkie zawody sportowe, w których ostatnio brali udział. W minionym tygodniu w miejscowości Karwia nad morzem odbyły się IX Mistrzostwa Straży Granicznej w Plażowej Piłce Siatkowej. Funkcjonariuszka Bieszczadzkiego Oddziału SG – kpr. SG Irmina Sikora została najlepszą ... czytaj więcej »

Kontrola Straży Granicznej i Urzędu Celnego na bazarze w Przemyślu. (10-06-2014)

W dniu 7 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki i Urzędu Celnego prowadzili kontrolę na bazarze przy ul. Wilsona w Przemyślu. W trakcie działań zatrzymano troje ob. Ukrainy, którzy oferowali do sprzedaży artykułu odzieżowe i kosmetyki z zastrzeżonymi znakami towarowymi. W zarekwirowanej odzieży dominowały takie marki jak: Adidas, Nike, Tommy Hilfiger, a w ... czytaj więcej »

Skradziona w Hiszpanii - zatrzymana w Korczowej. (09-06-2014)

Autor: Rzecznik prasowy

Wczoraj, funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali 45-letniego ob. Ukrainy, który usiłował wywieźć na Ukrainę poszukiwaną od roku naczepę Montenegro (rok prod. 2010). Wartość naczepy to około 150 tys. złotych.

W drogowym przejściu granicznym w Korczowej, w trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu, funkcjonariusze zatrzymali naczepę samochodu ciężarowego, która figurowała w europejskich bazach pojazdów kradzionych. Naczepa zaginęła w 2013 roku w Hiszpanii.

Z uwagi, że zaistniało uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, osobę wraz pojazdem zatrzymano i przekazano funkcjonariuszom Policji w Radymnie.

Ponad sześć tysięcy paczek papierosów ukrytych w podłodze busa. (09-06-2014)

6 czerwca, funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka, w trakcie prowadzonej kontroli Volkswagena ujawnili specjalną skrytkę w podłodze. Kierowca ukrył tam 6,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Rynkowa wartość kontrabandy to 77,5 tys. zł.Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen na polskich ... czytaj więcej »

Młodzi małżonkowie zatrzymani w drodze do Europy. (06-06-2014)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali za nielegalne przekroczenie granicy zakochaną parę: Ukrainkę (32 l.) i obywatela Syrii (31 l.). Oboje, chcieli ułożyć sobie życie w Niemczech lub w Szwecji. Młoda para małżonków (kilka miesięcy po ślubie) zamieszkiwała na stałe, na Ukrainie, w okolicy Odessy. Od ponad roku Syryjczyk bezskutecznie ubiegał się ... czytaj więcej »

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej kobiety. (05-06-2014)

Funkcjonariusze z trzech placówek BiOSG i komendy oddziału wspierali działania poszukiwawcze prowadzone przez Policję. Zaginioną kobietę odnaleziono całą i zdrową niedaleko miejsca zamieszkania w Przemyślu.We wtorek wieczorem (3 czerwca), dyżurny operacyjny Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu zwrócił sie do Straży Granicznej o wsparcie działań poszukiwawczych ... czytaj więcej »

"Cała Polska czyta dzieciom" - Straż Graniczna u przedszkolaków. (04-06-2014)

Już od 13 lat, w miesiącu czerwcu, funkcjonariusze Straży Granicznej pojawiają się w przedszkolach i  biorą udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. W tym roku czytali bajki dla milusińskich w Przemyślu i Lubaczowie.4 czerwca Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Waldemar Skarbek spotkał się z ... ponad setką przedszkolaków z ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook