Wydarzenia

Próbowała przekupić funkcjonariuszy SG na służbie. (13-06-2014)

13 czerwca w trakcie kontroli legalności pobytu cudzoziemców w Polsce zatrzymano obywatelkę Ukrainy, która usiłowała wręczyć funkcjonariuszowi SG 50 euro za odstąpienie od wydania decyzji zobowiązującej ją do powrotu na Ukrainę. W wyniku kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że cel i warunki pobytu cudzoziemki w Polsce są odmienne od tych, ... czytaj więcej »

IV Manewry Ratownictwa Medycznego (13-06-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych uczestniczyli w „IV Manewrach Ratownictwa Medycznego”.Ćwiczenia odbyły się w dniach 6 – 8 czerwca w Ustrzykach Górnych i zostały zorganizowane przez Bieszczadzką Grupę GOPR. Głównym celem szkolenia było poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności związanych z ... czytaj więcej »

Tropiciele z Arizony szkolą polską Straż Graniczną. (2014-06-11)

Autor: Rzecznik prasowy

W dniach od 9 do 13 czerwca br. funkcjonariusze Straży Granicznej uczestniczą w specjalistycznym szkoleniu dotyczącym tropienia śladów. Szkolenie prowadzą funkcjonariusze służb granicznych USA, rodowici Indianie z Arizony. Z gośćmi, na granicy państwa, spotkał się Komendant Główny SG gen. dyw. SG Dominik Tracz.

Amerykańscy goście: Kevin Carlos i Charmaine Harris ponad 20 lat pełnią służbę na amerykańsko-meksykańskiej granicy państwa. W swojej ojczyźnie oprócz koordynowania działań w terenie zajmują się prowadzeniem  szkoleń w zakresie bezpieczeństwa  granic. Oboje pracowali m.in. jako tropiciele. Należą do elitarnej grupy:  "Shadow Wolf" słynnej ze skutecznego ścigania nielegalnych imigrantów i przemytników narkotyków na meksykańskim pograniczu.

Do tego przedsięwzięcia wytypowano 14 funkcjonariuszy  z trzech oddziałów polskiej Straży Granicznej: bieszczadzkiego, nadbużańskiego i podlaskiego. Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony Straży Granicznej jest mjr  Jerzy Ostrowski.

Kryteriami które decydowały o zakwalifikowaniu funkcjonariuszy do szkolenia było dotychczasowe doświadczenie, miejsce pełnienia służby oraz wyniki w tropieniu. W perspektywie, to oni będą szkolić pełniących służbę na zewnętrznej  granicy UE kolegów.

Celem projektu jest wzbogacenie wiedzy i umiejętności strażników granicznych na temat identyfikacji śladów oraz wykorzystanie nieszablonowych, ale skutecznych metod stosowanych jeszcze przez rdzennych Indian.

Jest to już piąta edycja tego typu specjalistycznego  szkolenia realizowanego w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej.  Pierwsze przedsięwzięcie miało miejsce w 2003 roku, a ostatnie w 2012.

Projekty są realizowane w ramach amerykańskiego programu pomocowego EXBS (Export Control and Related Border Security). 

Sportowe sukcesy funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG (11-06-2014)

Sukcesami zakończyły się dla funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wszystkie zawody sportowe, w których ostatnio brali udział. W minionym tygodniu w miejscowości Karwia nad morzem odbyły się IX Mistrzostwa Straży Granicznej w Plażowej Piłce Siatkowej. Funkcjonariuszka Bieszczadzkiego Oddziału SG – kpr. SG Irmina Sikora została najlepszą ... czytaj więcej »

Kontrola Straży Granicznej i Urzędu Celnego na bazarze w Przemyślu. (10-06-2014)

W dniu 7 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki i Urzędu Celnego prowadzili kontrolę na bazarze przy ul. Wilsona w Przemyślu. W trakcie działań zatrzymano troje ob. Ukrainy, którzy oferowali do sprzedaży artykułu odzieżowe i kosmetyki z zastrzeżonymi znakami towarowymi. W zarekwirowanej odzieży dominowały takie marki jak: Adidas, Nike, Tommy Hilfiger, a w ... czytaj więcej »

Skradziona w Hiszpanii - zatrzymana w Korczowej. (09-06-2014)

Wczoraj, funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali 45-letniego ob. Ukrainy, który usiłował wywieźć na Ukrainę poszukiwaną od roku naczepę Montenegro (rok prod. 2010). Wartość naczepy to około 150 tys. złotych. W drogowym przejściu granicznym w Korczowej, w trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu, funkcjonariusze zatrzymali ... czytaj więcej »

Ponad sześć tysięcy paczek papierosów ukrytych w podłodze busa. (09-06-2014)

6 czerwca, funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka, w trakcie prowadzonej kontroli Volkswagena ujawnili specjalną skrytkę w podłodze. Kierowca ukrył tam 6,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Rynkowa wartość kontrabandy to 77,5 tys. zł.Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen na polskich ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook