Wydarzenia

Ciężarówka DAF zatrzymana w Korczowej (11-03-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej udaremnili wczoraj (tj. 10 - go marca) wywiezienie z Polski samochodu ciężarowego marki DAF pochodzącego z kradzieży.Strażnicy graniczni podczas kontroli pochodzenia pojazdu szybko ustalili, że pojazd (r. prod. 2007) jest poszukiwany od dwóch tygodni jako skradziony na terenie Polski. Samochodem cieżarowym ... czytaj więcej »

Wizyta Ministra Bartłomieja Sienkiewicza w Medyce (07-03-2014)

Dziś (tj.  07.03) na przejściu granicznym w Medyce gościł Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.Minister Sienkiewicz zapoznał się z aktualną sytuacja na polsko-ukraińskim odcinku granicy oraz wziął udział w odprawie z przedstawicielami urzędu do spraw cudzoziemców oraz z przedstawicielami służb mundurowych. Ministrowi podczas wizyty towarzyszyli Szef ... czytaj więcej »

Kremy z pijawek lekarskich dla teściowej (07-03-2014)

Autor: Referat prasowy

Wczoraj (tj. 6 – go marca)  funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku ujawnili 10 tubek kremu zawierającego ekstrakt z pijawek lekarskich.

Podczas kontroli legalności pobytu prowadzonej w Krościenku strażnicy graniczni wylegitymowali  43 – letniego obywatela Polski podróżującego samochodem osobowym marki Ford Mondeo. W jego bagażu funkcjonariusze  znaleźli 10 tubek kremu  zawierających ekstrakt z pijawek lekarskich.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 338/97 z dnia 09.12.1996 roku w sprawie ochrony gatunków dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi (zał. B) przewóz przez granicę państwową bez odpowiednie go zezwolenia,  kosmetyków zawierających wyciąg z pijawek lekarskich jest zakazany.

W Polsce pijawka lekarska jest objęta ochroną gatunkową od 1995 roku.

43-letni obywatel Polski powiedział, że kremy przywiózł z Ukrainy dla teściowej. Ponieważ mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia ministra właściwego do spraw ochrony środowiska, został przesłuchany  w charakterze podejrzanego.

Funkcjonariusze SG  przedstawili  mężczyźnie zarzut z art. 128 pkt. 1 ustawy z 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody tj.:

„Kto bez zezwolenia lub wbrew jego warunkom albo bez świadectwa fitosanitarnego przewozi przez granicę państwa rośliny lub zwierzęta, o których mowa w art. 61 ust. 1 , a także ich rozpoznawalne części i produkty pochodne podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Ujawniony towar zatrzymano jako dowód w postępowaniu przygotowawczym, które będzie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.

Kwiaty i życzenia dla Pań z Bieszczadzkiego OSG (07-03-2014)

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Waldemar Skarbek  w imieniu męskiej części BiOSG złozył dziś życzenia wszystkim Paniom pracującym i pełniącym służbę w Bieszczadzkim OSG.

Komendant podziękował Paniom za poświęcenie i za trud jaki wkładają w codzienną pracę i służbę oraz życzył dużo uśmiechu przez cały rok.

 

czytaj więcej »

Zatrzymani złodzieje sprzętu budowlanego. (06-03-2014)

Cztery osoby zatrzymane i odzyskany sprzęt budowlany o wartości prawie 6 tys. złotych – to efekt działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Medyki. 6 marca, tuż po północy, patrol funkcjonariuszy pełniący służbę w okolicy miejscowości Medyka, zauważył zaparkowany w zalesieniach samochód marki audi. Pojazd nie był zamknięty, a w bagażniku znajdował się ... czytaj więcej »

Mamy 1. miejsce w tegorocznym Biegu Piastów (04-03-2014)

Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zajęła 1. miejsce w VIII Mistrzostwach Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym, które odbyły się w ramach XXXVIII Biegu Piastów.28 lutego na Polanie Jakuszyckiej do rywalizacji stanęło 12 drużyn reprezentujących oddziały, ośrodki oraz Komendę Główną Straży Granicznej. W tym roku  ... czytaj więcej »

Mercedes Benz nie opuścił Polski. (04-03-2014)

4 marca, funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Medyce udaremnili wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej samochodu marki Mercedes Benz w którym wymieniono pole numerowe. Do odprawy granicznej na wyjazd z Polski zgłosił się 28 – letni obywatel Ukrainy. Podróżował samochodem marki Mercedes Benz z 1996 roku. W trakcie sprawdzania legalności ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook