Wydarzenia

Skradziona w Hiszpanii - zatrzymana w Korczowej. (09-06-2014)

Wczoraj, funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali 45-letniego ob. Ukrainy, który usiłował wywieźć na Ukrainę poszukiwaną od roku naczepę Montenegro (rok prod. 2010). Wartość naczepy to około 150 tys. złotych. W drogowym przejściu granicznym w Korczowej, w trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu, funkcjonariusze zatrzymali ... czytaj więcej »

Ponad sześć tysięcy paczek papierosów ukrytych w podłodze busa. (09-06-2014)

6 czerwca, funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka, w trakcie prowadzonej kontroli Volkswagena ujawnili specjalną skrytkę w podłodze. Kierowca ukrył tam 6,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Rynkowa wartość kontrabandy to 77,5 tys. zł.Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen na polskich ... czytaj więcej »

Młodzi małżonkowie zatrzymani w drodze do Europy. (06-06-2014)

Autor: Rzecznik prasowy

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali za nielegalne przekroczenie granicy zakochaną parę: Ukrainkę (32 l.) i obywatela Syrii (31 l.). Oboje, chcieli ułożyć sobie życie w Niemczech lub w Szwecji.

Młoda para małżonków (kilka miesięcy po ślubie) zamieszkiwała na stałe, na Ukrainie, w okolicy Odessy. Od ponad roku Syryjczyk bezskutecznie ubiegał się tam o ukraińskie obywatelstwo. Młodym nie wiodło się też w prowadzeniu biznesu. Jak mówią, myśleli o tym, aby legalnie wyjechać do Niemiec, ale nie uzyskali wizy. To było, głównym powodem, że sprzedali wszystko i postanowili pieszo przekroczyć granicę do Polski.

Zostali zatrzymani w miejscowości Budzyń 800 metrów od granicy państwa. Posiadali przy sobie podręczne bagaże, telefon  komórkowy i na koncie gotówkę ze sprzedaży nieruchomości.

Zgodnie z procedurą, w ramach umowy o readmisji imigranci wrócili z powrotem na Ukrainę.

Konsekwencją ich czynu jest zakaz wjazdu na teren państw Unii Europejskiej przez trzy kolejne  lata.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej kobiety. (05-06-2014)

Funkcjonariusze z trzech placówek BiOSG i komendy oddziału wspierali działania poszukiwawcze prowadzone przez Policję. Zaginioną kobietę odnaleziono całą i zdrową niedaleko miejsca zamieszkania w Przemyślu.We wtorek wieczorem (3 czerwca), dyżurny operacyjny Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu zwrócił sie do Straży Granicznej o wsparcie działań poszukiwawczych ... czytaj więcej »

"Cała Polska czyta dzieciom" - Straż Graniczna u przedszkolaków. (04-06-2014)

Już od 13 lat, w miesiącu czerwcu, funkcjonariusze Straży Granicznej pojawiają się w przedszkolach i  biorą udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. W tym roku czytali bajki dla milusińskich w Przemyślu i Lubaczowie.4 czerwca Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Waldemar Skarbek spotkał się z ... ponad setką przedszkolaków z ... czytaj więcej »

Spokojnie, to tylko ćwiczenia. (03-06-2014)

 28 maja, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Wojtkowej, koordynowali ćwiczenia w ramach szkolenia rotacyjnego pododdziałów Narodowych Sił Rezerwowych. Zadanie ćwiczebne dotyczyło strategii ochrony granicy państwowej podczas wystąpienia zagrożeń transgranicznych w tym masowej, nielegalnej migracji. W  ramach poligonu 1 kompania Narodowych ... czytaj więcej »

Rozbita grupa przestępcza handlująca papierosami z przemytu. (02-06-2014)

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału  SG zatrzymali 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem papierosami z przemytu. Od 2013 r. grupa wprowadziła do obrotu co najmniej 150 tysięcy paczek papierosów. Samo uszczuplenie w podatku akcyzowym, spowodowane działaniem grupy, zostało oszacowane na kwotę ponad 2 ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook