Wydarzenia

Ćwiczymy wspólnie z innymi służbami MSW (24-04-2014)

Autor: Zespół ds. Komunikacji Społecznej

30 funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej bierze udział w ćwiczeniach organizowanych  przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Są to największe od kilkunastu lat ćwiczenia służb podległych MSW. Ich celem jest sprawdzenie działania poszczególnych formacji w ekstremalnych sytuacjach.

Łącznie w ćwiczeniach uczestniczy ok. 2000 policjantów, strażaków i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczenia obywają się przy współudziale Sił Zbrojnych RP. Odbywają się w okolicach Radomia.

Scenariusz przewiduje kilkanaście epizodów:

- nielegalne przekroczenie granicy

,- konflikt pomiędzy mieszkańcami ośrodka dla uchodźców a mieszkańcami pobliskiej miejscowości,

- awaryjne lądowanie śmigłowca,- wypadek masowy z cudzoziemcami,

- napływ cudzoziemców wyrażających chęć starania się w Polsce o status uchodźcy.

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego OSG biorą bezpośredni udział w epizodach dotyczących  m.in. nielegalnego przekroczenia granicy państwa oraz zakłócenia ładu i porządku publicznego podczas wjazdu cudzoziemców na teren Polski .

Ćwiczenia trwają 3 dni, skończą się 25 – go kwietnia.

 
Motyle i chrząszcze nielegalnie przez granicę (24-04-2014)

Funkcjonariusz Straży Granicznej z Placówki w Korczowej znalazł w bagażu turystki z Ukrainy 69 ramek z preparowanymi owadami objętymi ochrona. Owadów tych nie można przewozić  przez granicę bez specjalnych zezwoleń.Wczoraj (tj. 23 – go kwietnia) funkcjonariusz Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszem Służby Celnej dokonywali kontroli ... czytaj więcej »

Odzyskano skradzionego Citroena Jumper (23-04-2012)

Dziś rano (23 - go kwietnia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce, współdziałając z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli zatrzymali samochód dostawczy marki Citroen Jumper, który został skradziony na terenie Portugalii.Uwagę funkcjonariuszy SG zwróciły wyraźne ślady wyłamania ... czytaj więcej »

Świąteczny spacer zakończony mandatem (23-04-2014)

Otrzymaniem mandatu karnego zakończył się świąteczny spacer młodego małżeństwa  z powiatu lubaczowskiego.W świąteczny poniedziałek (21 – go kwietnia) para z powiatu lubaczowskiego przebywała z wizytą u rodziny w miejscowości Horyniec – Zdrój. Małżeństwo postanowiło wybrać się na spacer aby zobaczyć polsko – ukraińską granice.  Mężczyzna  ... czytaj więcej »

Wielkanocne spotkanie w Bieszczadzkim Oddziale SG. (18-04-2014)

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 18 kwietnia w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste spotkanie kadry kierowniczej SG, zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy i pracowników komendy. W uroczystym spotkaniu, oprócz Komendanta Bieszczadzkiego OSG płk SG Waldemara Skarbka i jego zastępców, ... czytaj więcej »

Meksykanin próbował wyjechać na Ukrainę kradzionym samochodem (17-04-2014)

Wczoraj (tj. 16 – go kwietnia) funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej udaremnili wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej samochodu pochodzącego prawdopodobnie z kradzieży. Wartość zatrzymanego  pojazdu to 120 tysięcy złotych.Samochodem marki OPEL  Zafira (r. prod. 2014, kolor biały) podróżował 23 – letni Meksykanin. Mężyczna twierdził, ... czytaj więcej »

Młodzi strzelcy zwiedzali Placówkę SG w Horyńcu - Zdroju (16-04-2014)

Młodzież z Jednostki Strzeleckiej 2033 (Lubaczów) zwiedzała w sobotę ( 12 – go kwietnia) Placówkę Straży Granicznej w Horyńcu – Zdroju. Grupa młodych gości liczyła łącznie 40 osób i reprezentowała sekcje strzeleckie z Horyńca – Zdroju i z Lubaczowa.Strzelcy zwiedzili budynek Placówki SG w Horyńcu - Zdroju, obejrzeli sprzęt ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook