Wydarzenia

Pościg za oplem z kontrabandą (30-10-2014)

Autor: Referat prasowy

Wczoraj (tj.29 października)  funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Horyńcu – Zdroju wszczęli pościg za 55 – latkiem, który próbował uciec z kontrabandą.

Mężczyzna – mieszkaniec województwa śląskiego, został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach Narola. Kiedy tylko strażnicy graniczni podeszli do jego samochodu, mężczyzna gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze SG dogonili uciekiniera. Jak się okazało miał on ważny powód aby unikać spotkania ze Strażą Graniczna. Na tylnej kanapie oraz w bagażniku jego samochodu (OPEL Omega) strażnicy graniczni  ujawnili prawie 2 400 paczek papierosów – wszystkie bez polskich skarbowych znaków akcyzy.

55 – latek został  w kajdankach doprowadzony do Placówki SG w Horyńcu Zdroju. Postawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa karno-  skarbowego.

Wartość zatrzymanego towaru to 28 tysięcy złotych.

Mężczyzna odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień. Sprawę prowadzą funkcjonariusze SG z Horyńca Zdroju.

 
Nowi ratownicy w szeregach Bieszczadzkiego OSG (29-10-2014)

Od poniedziałku 20 października do dzisiaj tj. 29 października w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu prowadzony był kurs doskonalący z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.Jego celem  był przygotowanie funkcjonariuszy Straży Granicznej do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom  w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia do ... czytaj więcej »

40 Ukraińców pracowało nielegalnie (27-10-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce ujawnili w minionym tygodniu, że jedna z przemyskich firm zatrudniała nielegalnie 40 obywateli Ukrainy.Była to największa kontrola legalności zatrudnienia jaką przeprowadzili w ostatnich latach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.  Strażnicy graniczni, przeanalizowali kilkadziesiąt ... czytaj więcej »

Kradzione pojazdy zatrzymane na granicy (24-10-014)

W tym tygodniu funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG  udaremnili kilka prób przemytu kradzionych pojazdów oraz części pojazdów.W poniedziałek 20 października strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Medyce zatrzymali  42-letniego obywatela Ukrainy, który usiłował wywieźć z  terytorium Unii Europejskiej , 80 ... czytaj więcej »

Wizyta przedstawicieli Straży Granicznej i Służby Celnej w BiOSG (24-10-2014)

Wczoraj  tj. 23 października, drogowe przejście graniczne w Korczowej oraz drogowe przejście graniczne w Medyce zwiedzała delegacja złożona z przedstawicieli Straży Granicznej i Służby Celnej - Zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacka Bajgera,  Zastępcy Szefa Służby Celnej nadinsp. Sławomira Pichora, Dyrektora Departamentu Kontroli ... czytaj więcej »

Zatrzymano grupę przemytników (22-10-2014)

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy działali w grupie zajmującej się przemytem ludzi oraz towarów akcyzowych przez zieloną granicę. Trzech mężczyzn zostało złapanych „na gorącym uczynku” w trakcie przenoszenia przez granicę 109 kilogramów bursztynu i ponad 10 tysięcy paczek ... czytaj więcej »

Fantom znalazł 56 kilogramów haszyszu (21-10-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej we współdziałaniu z funkcjonariuszami Służby Celnej ujawnili dzisiaj  ponad 56 kilogramów haszyszu.Towar, szczelnie zapakowany w 58 kostek, ukryty był w butli gazowej samochodu marki Mercedes. Kierowcą pojazdu był 37 - letni obywatel Portugalii. W ujawnieniu narkotyków pomógł pies ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook