Wydarzenia

Nigeryjczyk zatrzymany w Medyce (24-11-2014)

Autor: Referat prasowy

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Medyce zatrzymali w sobotę ( tj. 22 listopada), 32 - letniego Nigeryjczyka, który aby przekroczyć granicę posłużył  się podrobionym dokumentem.

Mężczyzna zgłosił się do kontroli granicznej na przejściu pieszym w Medyce. Strażnikom granicznym przedstawił m.in. zaproszenie do współpracy handlowej. Z dokumentu wynikało, że jedna z firm z Centrum Handlowego „Korczowa Dolina” chce prowadzić z Nigeryjczykiem wspólne interesy handlowe. Mężczyzna twierdził, że będzie przywoził  do Polski towar z Nigerii, który następnie będzie sprzedawany na terenie centrum „Korczowa Dolina”. Strażnicy graniczni skontaktowali się z właścicielem firmy, który stwierdził, że nigdy nie wystawiał dla obywatela Nigerii zaproszenia do współpracy. Potwierdziło to watpliwości funkcjonariuszy SG co do autentyczności dokumentu.

Nigeryjczyk został zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 270 § 1 kk tj. fałszerstwo dokumentu, mężczyna otrzymał decyzję o unieważnieniu wizy oraz decyzję o zobowiązaniu do powrotu.  Funkcjonariusze  z PSG Medyka sporządzili akt oskarżenia, który za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu zostanie skierowany do Sądu Rejonowego w Przemyślu. Nigeryjczykowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 
Cztery kradzione pojazdy zatrzymane w PSG w Korczowej (21-11-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej udaremnili  próby przemytu  czterech kradzionych pojazdów o łącznej wartości  prawie 170 tysięcy złotych.W środę (19 listopada), 40 - letni obywatel Ukrainy usiłował przewieźć przez granicę kradzioną naczepę samochodu ciężarowego.  Wartość naczepy to 50 tysięcy złotych. Zaraz ... czytaj więcej »

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG "rozpracowali" międzynarodową grupę przestępczą. (20-11-2014)

26 osób podejrzewanych o organizowanie nielegalnej migracji zatrzymano 19 listopada podczas akcji przeprowadzonej jednocześnie na terenie 6 krajów europejskich (Polski, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii) w ramach operacji „Common Action Day”. Operacja „Common Action Day”, mająca na celu rozbicie międzynarodowej ... czytaj więcej »

Spotkanie przedstawicieli Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Państwowej Służby Granicznej Ukrainy dotyczące wymiany doświadczeń w działaniach migracyjnych i readmisji. (20-11-2014)

19 listopada, w ramach projektu: „Wzmocnienie współpracy z Państwami Trzecimi przy identyfikowaniu cudzoziemców – część VI”, w miejscowości Brzegi Dolne odbyło się kolejne już spotkanie przedstawicieli Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Państwowej Służby Granicznej Ukrainy. Spotkaniu przewodniczył płk SG Robert ROGOZ - Zastępca ... czytaj więcej »

27 kilogramów bursztynu zatrzymano na przejściu granicznym w Korczowej. (19-11-2014)

18 listopada, w trakcie kontroli samochodu marki BMW wjeżdżającego z Ukrainy do Polski, funkcjonariusze SG i Służby Celnej ujawnili 27 kg bursztynu.   Wczoraj, do kontroli granicznej na wjazd do Polski, stawił się kierowca samochodu osobowego, 48-letni ob. Ukrainy. W wyniku przeprowadzonych przez funkcjonariuszy czynności kontrolnych w pojeździe ujawniono ... czytaj więcej »

Nie udało mu się uciec przed wymiarem sprawiedliwości (18-11-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce zatrzymali 48 – letniego Ukraińca, który od 2005 roku był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.Mężczyzna próbował przekroczyć granicę przez przejście piesze w Medyce. Funkcjonariusze Straży Granicznej szybko ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wydanym ... czytaj więcej »

Usiłował wręczyć strażnikowi granicznemu łapówkę (17-11-2014)

W sobotę (15 listopada) na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano Ukraińca, który usiłował wręczyć łapówkę funkcjonariuszowi Straży Granicznej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.45 – letni Ukrainiec zgłosił się do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski. Cudzoziemiec przekraczał granice na podstawie wizy krajowej D 05. Jak się ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook