Wydarzenia

Ukrainiec przekombinował (17-10-2014)

Autor: Referat prasowy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Krościenka zatrzymali wczoraj (tj. 17 października), 33 – letniego  Ukraińca, który próbował wręczyć korzyść majątkową strażnikowi granicznemu w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych.

Ukrainiec został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach miejscowości Bachórzec ( gmina Dubiecko). Mężczyzna w swoim samochodzie osobowym marki Volkswagen przewoził pasażera, który nie miał zapiętych pasów.  W związku z popełnionym wykroczeniem z art. 97 kw. w  zw. z art. 45 ust. 2  pkt. 3 prawo o ruchu drogowym, funkcjonariusz  Straży Granicznej był zobowiązany wystawić mandat. Ukrainiec w zamian za odstąpienie od tej czynności zaoferował strażnikowi granicznemu 20 euro.

Mężczyzna został zatrzymany za popełnienie przestępstwa z art. 229 § 3 kk tj „łapownictwo czynne” . Za popełnione przestępstwo Ukraińcowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności - a miał tylko otrzymać mandat w wysokości 100 złotych za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

 
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy SG (16-10-2014)

Dziś  ( tj. 16 października) w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy.Wśród 40 – osobowej grupy świeżo upieczonych strażników granicznych jest 9 kobiet. Prawie wszyscy to mieszkańcy województwa podkarpackiego ( jedna osoba jest z województwa lubelskiego i ... czytaj więcej »

Interwencja Straży Granicznej na pokładzie samolotu (15-10-2014)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Rzeszowie – Jasionce, interweniowali wczoraj na pokładzie samolotu, który przyleciał  z Oslo do Rzeszowa. Kapitan samolotu, będąc już nad polską przestrzenią powietrzną, powiadomił Straż Graniczną, że na pokładzie maszyny znajduje się pasażer,  który nie wykonuje jego poleceń, ... czytaj więcej »

Podróbki na przemyskim bazarze przy ul. Wilsona. (14-10-2014)

W wyniku wspólnej kontroli bazaru w Przemyślu przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Medyki i Referatu Dozoru i Kontroli Gier Hazardowych Urzędu Celnego, ujawniono ponad 200 sztuk podrobionych wyrobów markowych firm, zwłaszcza odzieży i obuwia. Funkcjonariusze zatrzymali też papierosy pochodzące z przemytu. Szacunkowa wartość towaru to 7,5 ... czytaj więcej »

Rowery, autokar i naczepa zatrzymane na granicy (14-10-2014)

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, w ostatnich dniach udaremnili kolejne próby przemytu  skradzionych pojazdów.W sobotę 11 października, 35 – letni Ukrainiec próbował wywieźć z terytorium Unii Europejskiej autokar marki Stera ( r. prod. 1999 ) pochodzący z przestępstwa. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze  z ... czytaj więcej »

Straż Graniczna uczestniczyła w ćwiczeniach "Zielone Bieszczady". (13-10-2014)

.......doszło do wypadku osobówki i autobusu, z udziałem dilerów narkotykowych, którzy po ucieczce z miejsca zdarzenia ukryli się w szkole. Okazuje się, że negocjacje nie przynoszą rezultatu. Wezwane na miejsce zdarzenia służby muszą użyć siły. Dramaturgii zdarzeniu dodaje fakt, że część uczniów nie opuściła szkoły. Zdarzenie kończy się jednak ... czytaj więcej »

Próba przemytu bursztynu udaremniona (10-10-2014)

Dziś rano funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej z przejścia granicznego w Medyce ujawnili podczas kontroli granicznej , prawie 6 kg bursztynu.Bursztyn przewożony był w samochodzie osobowym marki Hyundai. Kierowca pojazdu: 34 – letni Ukrainiec próbował go wwieźć do Polski. Plastikowa torebka z bursztynem znajdowała się w bagażniku ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook