Wydarzenia

39 sztuk niewybuchów ujawniono w okolicach Wetliny (31-07-014)

Autor: Referat prasowy

Od dziś (tj. od 31 lipca) saperzy z Rzeszowa rozpczną neutralizację 39 sztuk niewybuchów znalezionych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Wetlinie i przez pracownika Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

We wtorek ( 29 lipca) strażnicy graniczni patrolując okolice miejscowości Wetliny - głównie poza szklakami turystycznymi, znaleźli 15 sztuk niewybuchów (prawdopodobnie pociski artyleryjskie z czasów II Wojny Światowej). Podczas zabezpieczania przyległego terenu w odległości około 50 metrów ujawniono kolejne 23 sztuki niewybuchów (prawdopodobnie pociski moździerzowe również z czasów II wojny światowej).

W tym samym dniu (29 lipca) do Placówki Straży Granicznej w Wetlinie zgłosił się pracownik Bieszczadzkiego Parku Narodowego  z informacją, że w rejonie Górnej Wetlinki, około 200 m od drogi głównej,   w kompleksie leśnym znalazł niewybuch - prawdopodobnie granat z czasów II Wojny Światowej. We wskazane miejsce udał się patrol funkcjonariuszy SG z Wetliny, który zlokalizował i potwierdził miejsce odnalezienia niewypału.

O znaleziskach, zgodnie z procedurami, natychmiast powiadomiono Dyżurnego 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie oraz Komendę Powiatową Policji w Lesku. Strażnicy graniczni z Wetliny zabezpieczyli też tereny wokół niewybuchów aby nikt przypadkowy nie mógł się tam dostać.

 
Poszukiwanego listem gończym, zatrzymano tuż przed odlotem do Irlandii. (29-07-2014)

27 lipca funkcjonariusze Straży Granicznej  z przejścia lotniczego w Rzeszowie-Jasionce, w trakcie odprawy granicznej osób oczekujących na wylot samolotu z Rzeszowa do Dublina zatrzymali poszukiwanego Polaka podejrzanego o organizowanie nielegalnego przekraczania granicy dla obywatli państw azjatyckich i afrykańskich oraz o handel ludźmi. 36-letni Tomasz R., od ... czytaj więcej »

Kradziony silnik z łodzi zatrzymany w Medyce (29-07-2014)

Wczoraj (tj. 28 lipca) funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Medyce zatrzymali Ukraińca, który próbował przewieźć przez granicę kradziony silnik z łodzi.27 – letni obywatel Ukrainy w swoim samochodzie marki Mercedes usiłował wywieźć z terytorium Unii Europejskiej silnik zaburtowy marki Mercury. Strażnicy graniczni z Medyki szybko ustalili, że ... czytaj więcej »

Ponad 3 tysiące butelek wina bez polskich znaków akcyzy (2014-07-28)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Medyce we współpracy z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymali  3 253 litrów to jest 3 721 butelek wina bez polskich skarbowych znaków akcyzy.W sobotę strażnicy graniczni pełniąc służbę w okolicach miejscowości Nakło zatrzymali do kontroli drogowej dwa pojazdy z ukraińskimi ... czytaj więcej »

Strażnicy graniczni udaremnili wywiezienie kradzionych przedmiotów (28-07-2014)

W miniony weekend funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kilkakrotnie udaremnili wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej kradzionych przedmiotów. W sobotę ( 26 lipca ) strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali rower marki WINORA ATB.  Funkcjonariusze SG z Korczowej, po konsultacji z Polsko Niemieckim ... czytaj więcej »

Rozbita 58-osobowa grupa przestępcza handlująca papierosami z przemytu. (24-07-2014)

Funkcjonariusze Straży Granicznej na Podkarpaciu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem na wielką skalę papierosami i alkoholem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na początku lipca do Sądu Okręgowego w Rzeszowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 58 członkom tej grupy.  Jak wynika z ustaleń prowadzących w tej sprawie śledztwo ... czytaj więcej »

Leciał do Tunezji a wylądował w areszcie w Rzeszowie (24-07-2014)

Wczoraj (23 lipca) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany na polecenie Prokuratury przez Policję.42 – letni Polak (pochodzący z Podkarpacia ale obecnie zamieszkujący w Krakowie) wraz ze swoja partnerką i dwójką dzieci wybierał się  samolotem czarterowym na wakacje do ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook