Wydarzenia

Chciał zarobić (23-07-2014)

Autor: Referat prasowy

Dzisiaj (23 czerwca) we wczesnych godzinach rannych funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Lubaczowie zatrzymali kontrabandę w postaci 4 700 paczek papierosów o wartości ok. 55 tysięcy złotych.

Strażnicy graniczni prowadząc kontrolę drogową na jednej z dróg dojazdowych do Lubaczowa zatrzymali osobowego Mercedesa. W bagażniku pojazdu oraz na tylnych siędzeniach, ujawnili 4 700 paczek papierosów różnych marek produkcji ukraińskiej. Mercedesem kierował 43 – letni Polak – mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, w samochodzie podróżował również jego 29 – letni kolega.

Kierowca Mercedesa przyznał się, że papierosy należą do niego, kupił je na lokalnych bazarach i miał zamiar odsprzedać je z zyskiem.

Wobec mężczyzny funkcjonariusze z PSG w Lubaczowie wszczęli, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie, postępowanie w związku z podejrzeniem popełnieniem przestępstwa karno –skarbowego. Zatrzymany towar zabezpieczono.

Organizował nielegalne przekroczenia granicy (22-07-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku współdziałając z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Medyki zatrzymali mężczyznę, który organizował nielegalne przekroczenia granicy polsko – ukraińskiej obywatelom Ukrainy. 44 - letni Ukrainiec nieformalnie świadczył usługi przewozowe na trasie Ukraina - Czechy. Funkcjonariusze Straży ... czytaj więcej »

Lekkomyślni turyści-zasady przebywania w strefie nadgranicznej i pasie drogi granicznej (21-07-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych ukarali wczoraj (20 lipca) mandatem karnym turystę z Rzeszowa, który nielegalnie przekroczył granicę państwową. 29 – letni mieszkaniec Rzeszowa kierowany ciekawością złamał przepisy  prawa i przeszedł przez granicę polsko – ukraińską w okolicach miejscowości ... czytaj więcej »

Ułatwienia dla zorganizowanych grup turystycznych na granicy polsko-ukraińskiej. (21-07-2014)

Usprawnienie odpraw zorganizowanych grup turystycznych to jeden z priorytetowych obszarów dla służb pracujących na polsko-ukraińskiej granicy państwowej. O możliwościach elektronicznej rezerwacji odprawy granicznej oraz o priorytetowych odprawach autobusów z dziećmi rozmawiali w Korczowej przedstawiciele Służby Celnej i Straży Granicznej Polski i Ukrainy a ... czytaj więcej »

Audi z belgijskiej wypożyczalni pojazdów nie wyjechało na Ukrainę. (21-07-2014)

18 lipca, funkcjonariusze Straży Granicznej z drogowego przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali kolejny w tym roku samochód który zaginął z wypożyczalni pojazdów na zachodzie Europy. 35-letni Polak, kierowca samochodu osobowego marki Audi Q5 (2014 rok produkcji), stawił się do odprawy granicznej na wyjazd z kraju na Ukrainę. W trakcie kontroli, ... czytaj więcej »

Papierosy z przemytu w samochodzie i w mieszkaniu (18-07-2014)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku we współdziałaniu ze funkcjonariuszami SG z Rzeszowa - Jasionki ujawnili wczoraj (17 lipca) 5, 5 tysiąca paczek papierosów pochodzących z przemytu o łącznej wartości 65 tysięcy złotych.Pierwszą część kontrabandy strażnicy graniczni znaleźli w samochodzie cieżarowym, który został zatrzymany do ... czytaj więcej »

Carbage Run 2014 w Korczowej (18-07-2014)

W środę (16 lipca) w Placówce Straży Granicznej w Korczowej dokonano odprawy około 700 "dziwacznych" pojazdów biorących udział w pięciodniowym rajdzie po Europie - Carbage Run 2014. W rajdzie mogą uczestniczyć tylko te pojazdy, których wartość nie przekracza 500 euro. Rajd rozpoczął się w poniedziałek w holenderskim mieście Erm, przez przejście ... czytaj więcej »

 
 
w wydarzeniach
w zamówieniach
od dnia
do dnia
© 2007 - 2014 Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu  BIP Fundusz Granic Zewnętrznych Facebook